בלקברי לא נשארת מאחור: החברה הכריזה היום על מכשיר הפאבלט הראשון שלה, ה-BlackBerry Z30, והוא לא רק הטלפון עם מסך המגע הגדול ביותר שלה, אלא גם זהו המכשיר השני המריץ את מערכת ה-BlackBerry 10.

באופן מפתיע, מאז ההכרזה על ה-Z10 בתחילת השנה כמעט שלא נראו מכשירים חדשים של החברה, וה-Z30 מגיע כדי לסגור פערים ולהתאים לטרנד המכשירים הנוכחי.

בעוד ה-Z10 הגיע לעולם עם מסך 4.2 אינצ’, ה-Z30 כבר משתדרג למסך 5 אינצ’ מסוג Super AMOLED. לא Full HD, אבל ברזולוציה של 1280×720 המספק צפיפות סבירה של 295ppi, מעט פחות מהדור הקודם.  בתוך ה-Z30 נמצא מעבד כפול ליבה 1.7GHz מסדרת Snapdragon, זיכרון 2 ג’יגה בייט RAM, וסוללה משודרגת של 2,880mAh. החברה טוענת ל-25 שעון עבודה לפני שהיא תדרוש את המטען. המצלמה בגבו היא 8 מגה פיקסל ו-2 מגה פיקסל קדמית, הוא כולל גם תקשורת NFC ו-Bluetooth 4.0 יחד עם זיכרון פנימי של 16 ג’יגה בייט ואפשרות הרחבה בכרטיס microSD.

העיצוב כמעט שלא השתנה, פרט לגבו שזכה לציפוי הקוולר (Kevlar) המפורסם המספק עמידות בעת נפילות ומעט יותר מעודן מקודמו.

ה-Z30 מגיע עם הגרסה האחרונה של החברה, ה-BlackBerry OS 10.2 המציעה שיפור בביצועים וחידושים נוספים כמו ה-Priority Hub המשלב את כל המיילים, הודעות, הסטטוסים וההתראות למקום אחד ומאורגן ובנוסף ה-BBM מציג יכולת עבודה כמעט מכל מקום בממשק המכשיר.

ה-BlackBerry Z30 צפוי להגיע לאנגליה כבר בחודש הבא במחיר של 600 פאונד שהם כ-3,400 שקל ובשאר העולם מיד לאחר מכן.

וידאו: BlackBerry Z30 החדש

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cQVKISYQ31s

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.