רים, יצרנית מותג הסמארטפונים בלקברי הכריזה הערב על הדור הבא של המכשירים: החל מהיום כבר לא קוראים יותר לה רים (RIM), אלא מעתה היא מאוחדת עם המותג בלקברי (BlackBerry) ומשיקה את BlackBerry 10, פלטפורמה חדשה וזוג מכשירים המריצים אותה, ה-BlackBerry Z10 וה-BlackBerry Q10 אשר יובילו את המהפכה.

זהו אירוע גדול מבחינת החברה הנאבקת על מקומה בשוק ואת השינוי הגדול היא תולה במערכת ההפעלה חדשה, ה-BlackBerry 10. המערכת  מביאה עימה שינויים רבים וקודם כל זה בממשק חדש שמעתה הוא גראפי יותר ומזכיר למדי את מערכות הסמארטפונים המתחרות. ה-BB10 היא מערכת ריבוי-יישומים (Multitasking) בדומה לאנדרואיד, כך שהאפליקציות שהפעלנו יישארו בדיוק באותו מצב כאשר נעבור בין חלונות.

ה-BlackBerry Hub הוא מרכז ההתראות החדש של המערכת אשר ירכז את כל ההודעות, המיילים, הרשתות החברתיות ועוד וכמובן גם אינגרציה של שירות ה-BBM המפורסם לשליחת הודעות מידיות לבעלי מכשירי בלקברי, שבגרסה החדשה נוספה גם אפשרות לשיחות וידאו.

בחברה עשו את השינוי בהתאם לשוק ומיקדו את הפיתוח גם בחווית השימוש וכן השקיעו רבות בשנה האחרונה בחנות האפליקציות AppWorld אשר כוללת כבר למעלה מ-70,000 אפליקציות שונות (!) ובין השמות המוכרים נמצא את סקייפ, WhatsApp, משחק ה-Angy Birds, לינקדאין לצד תכנים רבים כמו סרטים, מוזיקה וספרים. לחנות גם אתר אינטרנט פעיל ממנו ניתן להוריד ולרכוש את האפליקציות השונות.

BlackBerry Z10
מכשיר הדגל של החברה הוא ה-Z10 אשר צץ לא פעם ברשת. זהו מכשיר מגע 4.2 אינצ’ ברזולוציה 1280×720 המספק איכות של 356ppi. המכשיר מצויד במעבד כפול ליבה 1.5GHz עם זיכרון 2 ג’יגה ראם, מצלמה 8 מגה פיקסל ו-16 או 32 ג’יגה זיכרון פנימי.

קרא עוד:  התגלה כי iPhone 11 בודק את מיקום המשתמש כל הזמן; אפל: ככה זה

לצד ה-Z10, בבלקברי לא זונחים עדיין את המקלדת המלאה שכל כך מוכרת עם המותג והיא תשיק גם את דגם ה-BlackBerry Q10 המשלב מסך מגע 3.1 אינצ’ עם מקלדת מלאה. ה-Q10 חולק מפרט דומה ל-Z10 ומתאים לחובבי המקלדת.

את המכשירים יחד עם המערכת החדשה תשיק החברה בשוק באמצע מרץ ועוד לפני כן בקנדה, בריטניה ועוד דרך כל רשתות הסלולר הגדולות והם צפויים להגיע בהמשך גם לישראל כשכבר אתר בעברית יש לנו.

האם בלקברי תצליח לחזור לנתח שוק משמעותי בשוק הסמארטפונים? בחברה מאוד תולים תקוות במכשירים ובמערכת החדש, ואנחנו עוד רוצים לראות אותה מחזיקה את מבחן הזמן, במיוחד לאור ריבוי הפלטפורמות והמכשירים שבחוץ. שתפו אותנו בדעתכם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.