MicroSD

תמונות באיכות גבוהה, סרטונים ברזולוציה של 4K ושלל תכני מדיה אחרים כבר מזמן תופסים את נפח האחסון בסמארטפון שלנו ששטחו הולך ואוזל. למזלנו, בחלק ממכשירי האנדרואיד קיים חריץ הרחבת הזיכרון שמפנה קצת נפח מהטלפון המלא שלנו. יחד עם זאת, לא כל כרטיס זיכרון – יקר ככל שיהיה – הוא בהכרח כרטיס זיכרון מקורי ואיכותי.

לפי הדיווחים ברשת ולאחרונה גם קראנו עדויות ב-PhoneArena, באתרי המכירות מעבר לים מסתובבים לא מעט כרטיסים מזויפים, למרות כי המחיר שלהם גבוה כמו המחיר של הכרטיס המקורי. במבט ראשון, קשה לדעת כי מדובר בכרטיס זיכרון מזויף, שכן הסינים מזייפים את הכרטיס, האריזה, והתכולה שלה, אך בכל זאת, יש מספר אמצעי זהירות כדי שלא תפלו בפח.

כך תדעו להיזהר

ראשית, כרטיסי זיכרון עדיף לרכוש בארץ מחנות מוכרת או רשת גדולה וכך להיות בטוחים (כמעט) בוודאות שמדובר במוצר המקורי. הרוכשים באתרים כמו eBay חייבים לוודא כי מדובר במוכר מוכר, בעל ניקוד גבוה אשר נחשב לוותיק באתר המכירות (המדריך לקונה המתחיל). גם באתרי המכירות הסינים כמו GearBest, DealExtreme ואתר המכירות הגדול Aliexpress, ניתן למצוא את הכרטיסים הללו, שם לכאורה אפשר "להרגיש" יותר בטוחים שכן המכירות שעולות אמורות לעבור את הסינון של החנות, אבל זה רחוק מהמציאות. כמובן שכדאי לקרוא את תגובות הגולשים, לצפות בניקוד על המשתמש וכו', אך אם המחיר נראה לכם נמוך באופן משמעותי ממחירו המקובל (כ-20-30 דולר ל-64GB), עדיף לא לקחת את הסיכון. במילים אחרות, ייתכן שלמרות מחיר המבצע ששילמתם עבור הכרטיס באתרים מעבר לים – התמורה שתקבלו בעדו תהיה נמוכה משמעותית מהמחיר ששילמתם.

וידאו: כרטיסי זיכרון מזויפים של סמסונג

אם כבר רכשתם את הכרטיס בין אם בארץ או מאתר קניות בחו"ל וקיבלתם אותו, ישנם מספר סממנים של כרטיס זיכרון מזויף שיבדילו אותו מכרטיס זיכרון מקורי. בראש ובראשונה, כמובן, יש לבדוק כי הקיבולת שמוטבעת על הכרטיס עצמו היא אכן הקיבולת המסופקת בפועל. כלומר: אם רכשתם כרטיס של 64 ג'יגה-בייט ובעת הכנסתו למכשיר גיליתם כי הקיבולת נמוכה בפועל – נפלתם קורבן לכרטיס מזויף. למרות זאת, לאחרונה התגלו זיופים של כרטיסים שבהם הקיבולת אכן זהה לקיבולת המוטבעת – אך לרוב אלו נוטים להתמלא בקלות יחסית ולגרום למכשיר או למחשב "לחשוב" כי מדובר בכרטיס בנפח מקסימלי, זאת עד שהמשתמש מנסה לקרוא את הנתונים ומגלה כי הם לא נגישים.

בנוסף, למרבית כרטיסי הזיכרון המזויפים קיימים הבדלים חיצונים בהשוואה לכרטיס מקורי. ניתן לזהות אותם בקלות יחסית על-ידי הדפסה באיכות נמוכה, כתב שאינו קריא, בלבול אותיות או צבע מעט דהוי בהשוואה לכרטיס המקורי. גם התבוננות על האריזה מגלה כי מדובר בכרטיס מזויף שכן איכות ההדפסה לרוב נמוכה. יש לציין כי רוב הזיופים הם למותגים פופולריים כמו סמסונג, קינגסטון וסנדיסק.

אם אתם עדיין לא בטוחים האם כרטיס הזיכרון מזויף או לא, תוכלו להיעזר גם באפליקציה הקיימת בחנות Google Play המסוגלת לזהות את כרטיס הזיכרון המותקן אצלכם במכשיר ולהציג נתונים חיוניים כגון שם היצרנית, תאריך ייצור ועוד.

וידאו: כרטיס זיכרון מזויף של קינגסטון

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יוסף

  הדרך הכי פשוטה ויעילה היא להוריד hw2test שבודק את הקיבולת של כרטיס הזיכרון שלכם.

 • Avi Ashkenazi

  גם אני נפלתי בזה. 128G בפועל 64G.

 • Elgrainfy

  סתם מעניין, כמה כסף שילמת עבור הכרטיס?

  • דניאל

   זה היה לפני שנה ועלה לי 50 דולר…
   דרך אגב סוף טוב לסיפור – שלחתי צילום מסך מהאפליקציה לאמזון והם זיכו אותי:)

 • Noam

  חשוב להגיד שבכל הכרטיסים גם המקוריים כמות הנפח הפנימי בפועל תיהיה נמוכה מימה שכתוב על הכרטיס השאלה בכמה

 • דניאל

  מודה לכם על השיתוף!
  קניתי כרטיס זיכרון לגלאקסי 5 שלי ולא הבנתי למה התמונות נמחקות כל הזמן – אז קניתי אחד נוסף ממוכר אחר ואפילו השקעתי יותר כסף ועדיין, התמונות נמחקו.
  הגעתי למסקנה (הלא נכונה מסתבר) שהבעיה היא בטלפון ולא בכרטיסים.
  אבל עכשיו שהורדתי את האפליקציה – גיליתי שהכרטיסים מזויפים!

  תודה!

 • עזרא

  בדיוק חשבתי לקנות כרטיס וזה יועיל מאוד כדי שלא אפול בפח. טנקיו

 • לריון

  הזמנתי מאיביי כרטיס זיכרון של 128 וזה על לי רק 44 שקל, הוא כבר הגיע ואצלי חודשיים ועובד סבבה, יש לי סיבה לחשוב שהוא מזויף?

  • Mikel

   כן. 128 ג'יגה עולה בין 200 ל400 שקל