מספר ימים לאחר ששחררה את העדכון הגדול למערכת ההפעלה שלה, iOS 9.3, שכלל בין השאר גם את התמיכה של העוזרת האישית Siri בעברית, שחררה אפל היום את גרסת הביניים iOS 9.3.1 שאמורה לטפל בבעיות שדווחו לאחר השקת 9.3, ומיוחד בבעיית הקישורים הלא מתפקדים באפליקציות השונות, ואף גורמים לעיתים לקפיאת העבודה.

העדכון החדש, שנפחו קטן למדי ונאמד בכ-30 מגה-בייט – שעשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר והגרסה המותקנת בו – מיועד, בראש ובראשונה, לתקן את בעיית הקישורים הקפואים בדפדפן ספארי (Safari) ובאפליקציות חיצוניות. התקלה, כזכור, גרמה בין השאר לקפיאת הדפדפן בעת לחיצה על קישורים שהובילו למנוע החיפוש של גוגל (Google) עד כדי שהמשתמשים לא יכלו לבצע פעולה נוספת. התקלה הזו הופיעה גם באפליקציות חיצוניות כדוגמת WhataApp וכן אפליקציות דואר למיניהן.

בשל משקלו הקטן של העדכון, ניתן להניח כי החברה לא ביצעה שינויים נוספים במערכת ההפעלה ולא צפויות אילו שהן אפשרויות נוספות או שינויים ויזואליים למיניהם. כל שכן, הגרסה החדשה גם מתקנת את בעיית האקטיבציה של המכשיר לאחר העדכון במכשירי iPhone 5s ו-iPad 2 שלהם כבר הוכן התיקון במהלך השבוע, אך ללא שינוי במספר הגרסה.

כבכל העדכון, הגרסה זמינה למכשירי iPhone 4s ומעלה, iPad 2 ומעלה, iPad mini ומעלה וכן מכשירי ה-iPod Touch בדור החמישי והשישי. העדכון זמין להורדה כבר עכשיו דרך מנגנון העדכונים מהאוויר או לחילופין דרך iTunes בחיבור כבל למחשב.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.