שעוני Android Wear

במאי ב-Google I/O אירוע המפתחים השנתי של גוגל (Google) החברה הציגה את Android Wear 2.0, הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה לשעונים חכמים. גרסה זה הציגה חופן של חידושים כמו: אפליקציות עצמאיות, שינוי בממשק המשתמש ומערכת ההתראות ואפילו מקלדת QWERTY מלאה על-גבי המסך הקטן.

אמש השיקה גוגל את הבטא השנייה של מערכת ההפעלה החדשה וברשימת השינויים החידוש המשמעותי ביותר הוא מתן גישה למפתחים למחוות מפרק.

Wear 2.0 – כל מפתח יוכל להשתמש במחוות מפרק

מחוות מפרק זמינות למשתמשים מגרסה 1.4 של Android Wear שהושקה בתחילת 2015. באמצעותן ניתן לעבור בין זרם ההתראות על-ידי תנועה מהירה של הזרוע. עם זאת, הן היו מוגבלות למערכת ההתראות בלבד.

כעת, כשגוגל מאפשרת בגרסה 2.0 להריץ בפלטפורמה אפליקציות עצמאיות, ללא תלות בחיבור לטלפון, היא מאפשרת גם למפתחי צד-שלישי לעשות שימוש במחוות הללו. כך, לדוגמה, ניתן יהיה לתקשר עם האפליקציות ללא מגע עם המסך. את הגרסה החדשה של Android Wear 2.0 ניתן לנסות כבר עכשיו, אך נדרש לשם כך השעון LG Watch Urbane 2nd Edition LTE או השעון Huawei Watch.

ניתן להוריד את גרסת הבטא מאתר המפתחים של Android Wear.

מה הן מחוות מפרק?

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.