פרויקט מימון המונים חדש שעלה לאחרונה לאתר קיקסטרטר (Kickstarter) מתיימר לנסות ולהציע למשתמשי הטאבלטים באשר הם מעמד קל לשימוש במיוחד שניתן לקפלו ולשאת אותו לכל מקום, אפילו בכיס.

הפרויקט, שזכה לשם AirStand ומכוון בעיקר למשתמשי ה-iPad לדורותיו, בא לתת מענה לאחד הדברים שאי אפשר לעשות עם טאבלט, וזה להעמיד אותו על הקצה בזווית נוחה לצפייה בתכנים. אומנם קיימים מספר סוגים שונים של כיסויים שמאפשרים את העמדתו בזווית וגם שומרים עליו מפני פגיעות ומכות, אך הדבר יכול להיות מסורבל במקצת להרבה משתמשים.

db2c0204bdbf9440965b30a7679fd995_largeAirStand, לעומת זאת, הוא בסך הכל לוח מתכתי קטן בעל רגל אחת המודבק בעזרת וואקום לגבו של המכשיר ומציע ובעל יכולת סיבוב של עד 180 מעלות. בזכות החיכוך שהוואקום יוצר עם גבו המתכתי של ה-iPad, לצורך העניין, מובטחת עמידתו האיתנה. פשוט וקל, ובהחלט מעורר עניין.

מקימי הפרויקט ידועים מאוד ברחבי הרשת בזכות הפעמים הרבות בהן העלו פרויקטים שונים לאתר. הם מבטיחים כי אין חשש כי המוצר ייפול, או חלילה יגרום נזק לטאבלט, והן ציינו כי ציידו את רגלו בגומיות כך שניתן יהיה להניחו על כל משטח ישר. בנוסף, הם מבטיחים שיהיה ניתן להשתמש במעמד הזה עם כל טאבלט בעל גב מתכת, זכוכית או פלסטיק.

תאריך סיומו של הפרויקט נקבע ל-17 באוקטובר וכבר הצליח לגייס סכום נאה של כ-4,000 דולרים. הסכם המבוקש עומד על 30,000 דולר. סכום התרומה המינימלי שכולל רכישה של המעמד עומד על 65 דולרים, קצת גבוה לטעמנו. ייתכן ומפתחי הפרויקט נקבו במחיר גבוה יחסית אותו על המשתמש לתרום על מנת לרכוש את הסטנד – 65 דולרים.

לפרויקט באתר Kickstarter