תופעת נוזקות הכופר, בה האקרים משתלטים על המחשב ודורשים תשלום תמורת שחרור הקבצים, הופכת להיות יותר ויותר בעייתית, בקרב בתי עסק ומשתמשים פרטיים כאחת. ועכשיו יש כופרה חדשה שמציעה פתרון מסוג אחר לבעיה.

משתמשים מדווחים כי נוזקה בשם Popcorn Time מסוגלת להשתלט על מחשבי Windows באמצעות הצפנת AES-256 חזקה, ודורשת מהמשתמש לשלם ביטקוין אחד (כ-780 דולר) כדי לשחרר את המחשב. אלא שיש עוד אפשרות לשחרר את הקבצים – לא לשלם כלום ולהעביר את הנוזקה, דרך קישור שמסופק בגוף ההודעה עצמה, לשני משתמשים אחרים. ברגע שהם נדבקים, המשתמש המקורי מקבל מפתח לשחרור ההצפנה בחינם. לצורך כך עומדים לרשות המשתמש 7 ימים בלבד.

אם המשתמש לא משתף את הקישור עם אף אחד ולא משלם, או מנסה לשחרר את ההצפנה בעצמו – הקבצים ננעלים באופן קבוע. מדובר על קבצים כמו מסמכים, תמונות, מוזיקה, תיקיות, סרטונים וכן הלאה.

לפי ההודעה, ככל הנראה מדובר בהאקרים סורים שטוענים כי הם משתמשים בכסף לצורכי מזון, תרופות ומחסה עבור פליטים. "אנחנו מאוד מצטערים שאנחנו מכריחים אתכם לשלם", נכתב בחלק מההודעות, "אבל זו הדרך היחידה בה אנחנו יכולים להמשיך לחיות".

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • aaa

  אם אני יפתח את הלינק שלהם מלינוקס או ממכונה וירטולית עם וינדוס או סתם וינדוס ריק מתוכן (זה בסה"כ דיסק קשיח או דיסק און קי שאפשר לפרמט אחר כך). זה יחשב כאילו אני הפצתי את התוכנה שלהם והם ישחררו את המחשב שלי

 • RuR

  מי שידביק 2 אחרים רשע.

 • שי

  אי אפשר להדביק VM ולעבוד על התוכנה?

 • ייע

  לגמריי

 • ‫תומר נימצן‬‎

  מחריד…