את ההצלחה של מכשירי ה-Firefox OS אפשר למנות בעיקר בזכות דבר אחד: המחיר. בעוד שהמערכת ממשיכה להתפתח ולהציג יכולות טובות, המחיר כנראה משחק תפקיד חזק יותר במכירות שכן המכשירי נמכרים בין $80 ל-$120 בלבד.

אבל זה לא הסוף: במוזילה (Mozilla), מפתחת המערכת מתכננים לפרוץ לשוק המתפתח בין הגדולים בעולם – הודו, עם מכשיר בתג מחיר של כ-$50 בלבד. כדי להצליח ולהגיע למחיר שכזה, מוזילה נדרשה למצוא שותפים שיעצבו לה מכשיר עם רכיבים זולים במיוחד ובשל כך בחרה בחברת Spreadtrum Communications בחודש פברואר האחרון, יצרנית שבבים סינית שהצליחה לייצר שבב בעלות כוללת של $25 למכשיר.

לפי הדיווח, במוזילה מצאו 10 יצרניות חומרה אשר יתמכו ב-20 מפעילות סלולר כולל LG, Alcatel ועוד כאשר המטרה של החברה להצליח ולמכור 10 מיליון מכשירי Firefox OS בשנה הבאה.

כיום ZTE ממשיכה למכור ב-eBay את Open C שהוצג בתחילת השנה במחיר של $69.99 המבוסס על שבב כפול ליבה, ואף מוצע על ידי מוכרים אחרים עם בחירה בין Firefox OS ל-Android 4.4.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.