משרד התקשורת, החל מהיום, אישר לחברות הסלולאר להפעיל את רשת הדור הרביעי באופן מלא. התדרים שנרכשו במכרז שתוצאותיו פורסמו בחודש ינואר האחרון יאפשרו למפעילות לספק רוחב פס מהיר במהירות של 100-150 מגה-ביט/לשנייה, ובמהלך הימים הקרובים כל המפעילות הגדולות ישיקו את השירות.

הראשונה להפעיל את הרשת באופן מלא היא פרטנר שזכתה במכרז ברצועת 5Mhz בודדת המתווספת לשלוש הרצועות הקיימות, ובסך הכל 20Mhz. לאחריה היא פלאפון שרכשה שלוש רצועות, 15Mhz, כמו גם סלקום.

גם המפעילות הוירטואליות הנשענות על התשתית של המפעילות הגדולות יציעו דור רביעי באופן מלא וביניהן הוט מובייל, שתתבסס על התשתית של פרטנר, יופון ורמי לוי, על בסיס התשתית של פלאפון. כרגע רק גולן טלקום לא תספק שירותי דור רביעי באופן מלא, והמינויים יוגבלו ל-35 מגה-ביט/לשנייה בשל סוגיית הרשת המשותפת מול סלקום, והתנגדות משרד התקשורת.

נכון להיום, רק פרטנר תוכל לספק מהירות מקסימלית של 150 מגה-ביט/לשנייה בהורדה, וזאת בזכות העובדה כי היא מחזיקה בארבע רצועות תדרים לעומת המתחרות. אולם, אם פלאפון תצליח לסגור את הסכם האירוח מול אקספון 018, שזכתה במכרז ברצועה בודדת, גם היא תוכל להציע מהירות דומה. פרטנר היא גם היחידה לספק שירותי דור רביעי ברוב שטחי המדינה, בניגוד לסלקום ופלאפון שמציעות נכון להיום את השירות הזה רק בערים נבחרות.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • התמני

  אני באורנג… ובאיזור שלי יש מלא בעיות קליטה… באורנג… שיחות מתנתקות ואי יכולת להתקשר מחוסר קליטה ולפעמים המכשיר עובר לדור שלישי ולפעמים דם לדור שני…
  בקיצור… בעיות לא פשוטות באורנג…. ואני גר במרכז הארץ…

  • אנונימי

   כנראה שאתה גר במין משולש ברמודה

 • ‫עמיעד נבון‬‎

  כשאומרים פרטנר, זה כולל רק את אורנג' או גם 012?

  • רון וייצמן

   כולל אורנג׳ , 012 , הוט מובייל

 • אופיר

  אין בסלקום תמיכה בדור 4 ביהודה ושומרון בכלל, לאורנג' ופלאפון כן יש.
  הבעיה שבאורנג' יש קליטה ממש נמוכה ברוב האזורים.
  אז מי שגר ביהודה ושומרון – עדיף פלאפון.

  • Mans

   פלאפון עדין עדיפה על כולם, כי לה כיסוי רשת הרחב והיציב בארץ. נכון לא בכל מקום יש דור 4 לפלאפון, אבל לפחות יש קליטה וגלישה סלולארית.
   מה זה עוזר לי כשבבאר שבע יש לי בסלקום 4G, אבל כשאני נוסע לדימונה, למשל, הקליטה של אורנג' נעלמת לי כל הזמן

 • גיא קרויטורו

  סוף סוף