לנובו (Lenovo) השיקה הבוקר את מותג הטלפונים החדש שלה ZUK באירוע חגיגי בו חשפה לראשונה את המפרט מלא של ה-Z1, המכשיר הראשון בסדרה, כמו גם את מחירו.

על מה בעצם מדובר? על טלפון עם מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p, מערכת על שבב Snapdragon 801 המכילה ארבע ליבות במהירות 2.5 ג'יגה-הרץ עם השבב הגרפי Adreno 330, זיכרון פנימי של 3 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 64 ג'יגה-בייט, מצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית עם חיישן של סוני (Sony) עם מייצב אופטי, ומצלמת 8 מגה-פיקסל קדמית המבוססת על חיישן OmniVision לצילומי סלפי ושיחות וידאו טובות יותר.

בנוסף מכיל המכשיר סורק טביעות אצבע שמוטמע בכפתור הבית, סוללת 4,100 מילי-אמפר/שעה שאמורה להחזיק הרבה יותר מיום עבודה שלם, מחבר USB-C חדיש, תמיכה בשני כרטיסי SIM וגרסת מערכת ההפעלה החדישה ביותר של אנדרואיד, 5.1.1. סך הכל שוקל המכשיר 175 גרם ועוביו 8.9 מ"מ, והוא יגיע בצבעי לבן או אפור.

ובנוגע למחיר – רבים העריכו כי לנובו תשמור על תג מחיר שנמוך מ-300 דולר, והם צדקו. יחסית למפרט העשיר שלו, ה-ZUK Z1 הוא זול למדי ויעלה כ-285 דולר בלבד. היא יהיה זמין החל מעוד שבוע, ה-18 באוגוסט, וניתן להירשם למכירה המוקדמת כאן (אם אתם מבינים סינית).