החברות הסיניות בשוק הסלולר אמנם לא מוכרות כל כך אצלנו, אך אי אפשר כבר להתעלם כלל וכלל. חברת ZTE כבר נושפת בעורפה של אפל ונמצאת במקום הרביעי בשוק הסלולר העולמי, ולצידה חברת Huawei שרשמו כל אחת גדילה של כ-20% ברבעון הראשון של השנה, לכדי 60 עד 80 מיליון מכשירים שנמכרו בשנה החולפת.

הנתונים הללו מעניינים במיוחד לנוכח כניסת החברות לשוק האירופאי והאמריקאי במיוחד בשנתיים האחרונות, ועוד יותר במכשירים שהם משיקים לשוק העולמי, כדוגמת ה- Huawei Honor וה-ZTE Skate, שני מכשירי אנדרואיד עם מכפרט מכובד שלא היה מבייש את היצרניות האחרות.

נתחיל עם ה-Huawei Honor (בתמונה למעלה) המזכיר לנו מאוד את ה-Galaxy S במראה, ואולי גם במפרט הכולל מסך 4 אינצ’ (854×480), מעבד 1.4GHz זיכרון 512MB RAM ו-4GB ROM (מכובד). בחלקו האחורי ממוקמת מצלמה 8 מגה פקיסל עם צילום HD ו-2 מגה פיקסל קדמית, מיקרופון כפול לסינון רעשי רקע בשיחה, מקלט GPS, תקשורת WiFi, חריץ microSD ועובי של 10.9 מ”מ. סוללת המכשיר המגיעה עימו חזקה למדי ובעלת 1900mAh  שלדברי היצרנית יכול להספיק לעד 3 ימי עבודה. הוא מותאם לרשתות הנפוצות באירופה ובישראל (GSM 850 / 900 / 1800 /1900) ורשתות ה-WCDMA/HSPA בתדר 900 / 2100. הוא יושק באירופה והמזרח התיכון (ישראל?) עד סוף השנה יחד עם ממשק מותאם על מערכת האנדרואיד בגרסה 2.3.5 במחיר מוערך של כ-$300.

המכשיר השני, ה-ZTE Skate שהוכרז לשוק הסיני מוקדם יותר השנה מגיע בגרסתו העולמית לתדרים הנפוצים באזורינו. המכשיר אמנם לא מציג מפרט מיוחד אך מחירו יעמוד סביב $350 בלבד. למכשיר מסך מעט גדול יותר (4.3 אינצ’) ברזולוציה 800×480, אך עם מעבד חלש יותר (800Mhz), מצלמה 5 מגה פיקסל, זיכרון 512MB RAM, תקשורת WiFi, GPS, BT, חריץ microSD ומערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 2.3.

אמנם לא נצפה משתי היצרניות הסיניות להתחרות בסמסונג או HTC עם מכשירים ראשונים מסוגם היוצאים לשוק, לפחות לא בתחילה, אך יש בהחלט לשים אליהם לב ולקחת אותם בחשבון כמתחרים ראויים בשוק הגדול.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.