המחשבים הזעירים הולכים וצוברים תאוצה. רק לפני כחודש הציגה חברת Zotac את שלל הכרזותיה בנושא מחשבים מיניאטוריים וגם חברת Compulab הציגה החודש את Intense PC. היום אנחנו מגלים כי החברה החליטה על מחשב אף קטן יותר מכל קודמיו.

המחשב שקיבל את השם ZBOX nano XS AD11 Plus מגיע במידות קטנות במיוחד -106×37 מ"מ בלבד ומריץ את מעבד כפול הליבה AMD E-450 APU 1.65Ghz, יחד עם כרטיס מסך גם כן של AMD מדגם Radeon HD 6320  ו-2GB זיכרון DDR3. "גודל תמיד נחשב כשמדובר במחשב שולחני. אנחנו תמיד שואפים למערכת מלאה ועשירה וקטנה ככל האפשר", אמרו ב-Zotec. "ה-ZBOX החדש שלנו מראה כי אפשר לקבל את יכולות ה-HD במחשב קטן ומיניאטורי המתאים בקלות למקומות קטנים".

המפרט של המחשב כולל בין היתר גם שימוש ב-mSATA SSD, דבר שלא נראה במחשבים דומים ומגיע בנפח 64GB וגורם לשיפור ניכר בביצועים. כמו כן ישנו חיבור HDMI, זוג חיבורי USB3.0 ועוד זוג חיבורי USB2.0, חיבור רשת, חיבור eSATA/USB2.0 משולב, יציאת אודיו אופטית וקורא כרטיסים מובנה . בנוסף המחשב יכלול חיבור Wi-Fi ללא צורך באנטנה חיצונית מה שהופך את המכשיר לאלגנטי יותר. מחירו יעמוד על $359, עסקה בהחלט משתלמת.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.