כך נראית מפת העקיבה

מסתבר שאפל (אולי) מנסה לעקוב אחרינו באמצעות האייפון. חוקרי אבטחה גילו את הנתון הבא: החל מהרגע שבה ה-iOS 4 נכנסה לפעולה, או יותר נכון שוחררה ביוני 2010, אפל התחילה להשתמש בקובץ מיוחד ששמו consolidated.db. כך מתברר כי האייפון מתעד את כל הפעולות והמיקומים שאנחנו מבצעים עם המכשיר ברחבי הגלובוס ושומר אותו בקובץ המיוחד הזה, כך שכל דבר מתועד.

לשלוף מידע בקלות
הקובץ אפילו מסתנכרן אל המחשב כאשר אנו משתמשים בו

כך נראית מפת המעקב

עם ה-iTunes, כשישנה תוכנה פשוטה שמאתרת את הקבצים במחשב ומציגה לכם תמונה מדויקת ברחבי המפה שמראה לכם היכן הייתם בדיוק. אז ככה שמספיקים מספר דקות במחשב ספציפי של מישהו שאתם רוצים לעקוב אחריו, ואתה יכולים לראות היכן הוא היה ומתי. גם כאשר אנחנו עושים שחזור למכשיר, הקובץ עדיין נשמר באייפון ולא נמחק עם שאר הנתונים שלנו.

למרות שחברת האבטחה מצאה כי המידע אינו מועבר ישירות לאפל בשום דרך כלשהי, חברות הסלולר כן יכולות לשלוף את הקובץ ובכך לאתר את מיקומינו. כרגע אפל לא הגיבה על הטענה הזאת ואפילו לא שלחה ציוץ קטן, וככל הנראה תגובה רשמית שלהם תגיע בהמשך.

אתם אישרתם
אם חשבתם שאפל עוברת על החוק או משהו בסגנון, כנראה שהם חשבו על זה קודם, ובהסכם ה-iTunes שאנחנו נדרשים לאשר בכל פעם שאנחנו מתקינים את התוכנה מחדש נמצא ההודעה הזו: "אפל והחברות שלה יכולות לאסוף, להשתמש ולחלוק את מיקומי המידע, כולל מקומות בזמן אמת של מכשיר ה-idevice שלכם. מיקומי המידע נאספים באופן אנונימי בכדי לא לזהות את המשתמש באופן פרטני והמידע משומש ע"י אפל והשותפים שלה בכדי לשפר ולהזין את המוצרים והשירותים מבוססי מיקום. לדוגמה, אנחנו יכולים לחלוק את המיקום הגאוגרפי עם מפתחי אפליקציות כשאתה משתמש בשירותי המיקום שלהם".

קרא עוד:  אנדרואיד 10 הגיעה למשתמשי Galaxy S10 בישראל

סיימון דייויס, מנהל קבוצת הפרטיות הבינלאומית, אמר בנושא: "זוהי תגלית שמאוד מדאיגה. המיקום בו אנשים נמצאים הוא אחד האלמנטים הרגישים ביותר של כל אחד בחיים ומדובר על חדירה לפרטיות עקב בורות של אותם אנשים שאינם מודעים לכך."

אבל כמובן שלכל דבר יש פתרון. אם המכשיר שלכם פרוץ, תוכלו לבצע מספר פעולות כדי לבטל זאת: כנסו ל-Media Source של BigBoss וחפשו שם את הטוויק Untracked. הטוויק ימחק את כל המידע שנמצא על גבי הקובץ וימנע מהאייפון עצמו רשימת מידע על גבי הקובץ, כך שמיקומכם יישאר סודי.

בוידאו בהמשך תמצאו את הסרטון החשיפה המלא. (מקור)