בדקו למי שלחתם הודעה ב-Skype

תקלה מוזרה שגורמת לבלגן בשליחת הודעות טקסטואליות בשיחות פוגעת בימים אחרונים  בשימוש בסקייפ (Skype), תוכנת השיחות והטלפוניה שנרכשה בשנה שעברה על ידי מיקרוסופט (Microsoft). בפורום התמיכה הטכנית של התוכנה, עולה טענה ממספר רב של משתמשים כי הודעות מיידיות שנשלחו לנמען אחד הגיעו לנמען אחר. בסקייפ כבר אישרו את קיום התקלה ועובדים על תיקון.

Skype, עובדים על תיקון

על-פי הודעה רשמית של סקייפ בשירשור, נראה כי מדובר בתקלה נדירה אשר חלה על מספר מצומצם של משתמשים, אך למרות שהתקלה היא חמורה ביותר – מאז עדכון התוכנה שהתרחש ביוני, נראה כי הודעות מיידיות שנשלחות באמצעות סקייפ לנמען מסויים מגיעות לנמען אקראי אחר ברשימת החברים של המשתמש בסקייפ. על-פי הדיווחים בפורום התמיכה נראה כי מדובר בהעברה של הודעה אחת או שתיים במקרה הטוב או בשיחה שלמה במקרה הרע.

באזור ה"דופק" באתר סקייפ, אשר מספק מידע אודות זמינות השירותים השונים של החברה פורסם כי הבאג מתרחש בעיקר ברגע של קריסת היישום בעת שליחת הודעה, אז מגיעה ההודעה או השיחה, אל נמען אקראי אחר, הגירסאות הבאות הן המושפעות מן הבאג: גירסא 5.10 לחלונות, גירסא 5.8 למק, גירסא 4.0 ללינוקס וגירסא 1.2 לווינדוס פון אם כי ב-Slashgear מדווחים כי גם גירסא 4.0 ל-iOS וגירסא 2.8 לאנדרואיד נמצאות בסיכון. באתר של סקייפ ממהרים להרגיע והודיעו כי תיקון לתקלה ישוחרר בימים הקרובים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.