אינסטגרם בעברית

אינסטגרם (Instagram) הכריזה על תכונה חדשה המתווספת לאופציית הסטורי (Story) באפליקציה ־ הוספת מוזיקה היישר מתוך מגוון רחב של סגנונות: האפשרות החדשה נוספה כאחת מהסטיקרים הרבים אותם ניתן להוסיף לסטורי. כך כאשר נרצה להוסיף סטיקר של מיקום או זמן, ניתן לבחור באפשרות להוסיף גם מוזיקת רקע.

בחירה בסטיקר המוזיקה פותחת ספרייה של אלפי שירים, בה ישנן מספר אפשרויות: חיפוש ידני על ידי הקשת שם שיר מסוים, בחירה לפי ז'אנר, מצב רוח או פופולריות. את השיר ניתן לשמוע בתצוגה מקדימה לפני הבחירה בו. לאחר הבחירה, ניתן לחתוך קטע מסוים בשיר אשר יתווסף לסטורי.

עוד נכתב בהודעה כי מעכשיו ניתן לבחור מוזיקה לפני הקלטת סרטון. כאשר פותחים את המצלמה, ישנה אפשרות לגלול ל'מוזיקה' ולהוסיפה עוד לפני ההקלטה, כך שניתן לבחור קטע רצוי לפי אורך הסרטון ותוכנו. כאשר חברים צופים בבסטורי, הם שומעים ברקע את השיר ועל המדבקה מוצגים שם השיר ושם האמן.

בהודעה הוסיפה החברה כי ספריית השירים תגדל מיום־ליום וכי אפשרות הוספת המוזיקה קיימת רק למערכת ההפעלה iOS בינתיים, אך בקרוב האפשרות תהיה זמינה גם באנדרואיד (Android).

עוד הודיעה אינסטגרם כי למעלה מ-400 מיליון משתמשים משתפים את הסטורי שלהם מידי יום, זאת מתוך מיליארד משתמשים פעילים שיש לאפליקציה. מספר זה צמח מ-250 מיליון סיפורים מידי יום בשנה שעברה ו-300 מיליון סיפורים בחודש נובמבר האחרון. לשם השוואה, בסנאפצ'ט המתחרה כ-190 מיליון סיפורים מידי יום ורק וואטסאפ שבבעלותה גם כן של פייסבוק, מצליחה לעקוף אותה עם 450 מיליון סיפורים ביום.