אם אי פעם חלמתם לצלם תמונות ווידאו בעומק של כ-6 מטרים מתחת לפני הים, פרויקט מימון המונים חדש עשוי להקנות לכם את האפשרות הזו: YoCam היא מצלמה זעירה במשקל 55 גרם בלבד, חסינה למים בתקן IP68 שאפשר לתלות אותה על הצוואר ולצלול איתה למעמקים. היא מסוגלת לצלם סרטוני וידאו באיכות 2.7k ב-30 פריימים לשנייה, ולהשתמש במייצבי תמונה אופטי וב-HDR, וכמו כן באפשרות של תמונה מתפרצת (burst shootin) או בצילום עצמי.

היתרון הבולט שלה הוא כאמור הגודל הקטן שלה, אבל גם השליטה בה: בנוסף לשימוש הידני במצלמה, ניתן לתפעל אותה מרחוק באמצעות אפליקציה ייעודית בחיבור בלוטות'. היא מצוידת בסוללה נטענת בנפח 700 מיליאמפר, שאמורה להספיק לכשעתיים של צילום רצוף באיכות 1080p. בנוסף ניתן לצרף לה מעמד מיוחד שמאפשר להעמיד אותה על אביזרים שונים כמו מוט סלפי או לוח המחוונים ברכב.

אלא שהקאץ' הוא המחיר שלה – 150 דולר למי שמזמין אותה כבר עכשיו, שזה לא זול. יחד עם זאת, כשתצא לשוק בחודש מרץ 2016, היא צפויה לעלות כ-200 דולר, אז למי שבכל זאת מעוניין כדאי למהר. עד כה גייס הפרויקט 170 אלף דולר (כשהיעד היה 80 אלף), והתחייבו לו יותר מ-800 משתמשים.

https://www.youtube.com/watch?v=UZvEXP2TWlo