מצלמות לתיעוד הנהיגה הפכו בישראל לפופולריות מאוד ומשמשות כראייה ממשית במקרה של דו”ח תנועה או חלילה תאונה. כעת רשת באג השיקה בישראל את מצלמת הנחשבת לבין הטובות כיום – Yi Dashcam היא מצלמת הרכב מבית שאומי ממותג של חברת הבת Xiaoyi והיא זמינה לרכישה במחיר של 449 שקל. לשם השוואה, מכירה באתרי הקניות בחו"ל הוא קצת פחות מ-200 שקלים.

המצלמה הקטנה מיועדת לשבת סמוך לזכוכית הדשבורד בקדמת הרכב לצורך תיעוד וצילום הנהיגה. היא מופעלת אוטומטית עם הנעת הרכב ומבצעת צילום לכרטיס הזיכרון, כאשר ייחודה הוא בכושר הכיסוי שלה בכביש והיא מצוידת בעדשה רחבת זווית של 165 מעלות וצילום וידאו ב-1080p ב-60 פריימים לשנייה, דבר המאפשר לה ללכוד גם את הפרטים הקטנים ביותר.

למצלמה גם מערכת למניעת תאונות דרכים (Advanced Drive Assistance System) המספקת התראות חכמות בזמן אמת על סטייה מנתיב הנסיעה והתקרבות לרכב שמלפנים, בדומה לחלק מהיכולות שמספקת מערכת מובילאיי או איווקס הקיימות בשוק. יש לה גם יכולת לראיית לילה, עם מפתח צמצם של f/1.8 ורגישות גבוהה לאור, מסך בגודל 2.7 אינץ’ מאחור ואפשרות תפעול וצפייה מרחוק באמצעות אפליקציה לסמארטפון.

בבאג מדגישים כי Yi Dashcam שנמכרת מעבר לים במחירים מעט יותר נמוכים, אינה תומכת באנגלית והתפעול שלה אינו אפשרי. היא זמינה החל מהיום בחנויות ועוד פרטים אפשר לקבל באתר הרשמי.