היצרנית הסינית שאומי (Xiaomi) צפויה להשיק השבוע את Redmi 5 ו-Redmi 5 Plus, שני מכשירים חדשים בסדרה המצליחה המיועדת לשוק הבסיסי. דונובן סאנג (Donovan Sung), מנהל המוצרים של שאומי, החליט שלא להמתין לאירוע ההשקה הרשמי והעלה כבר עתה לחשבון הטוויטר שלו את צילומי המכשירים.

אם לשפוט לפי הצילומים, נראה כי Redmi 5 ו-Redmi 5 Plus מעוצבים באופן זהה, כאשר עיקר ההבדל יתבטא במפרט החומרה. שני המכשירים מצוידים במסך בעל מסגרת מינימלית וביחס של 18:9, בדומה למכשירי הדגל המובילים בשוק וגודלו של המסך הוא 5.7 אינץ'. המכשיר נעדר כל כפתור פיזי מצדו הקדמי, ואילו בצדו האחורי ניתן להבחין בכפתור הפעלה המשלב חיישן טביעות אצבע.

לפי הדלפות קודמות, צפוי ה-Redmi 5 להתבסס על שבב ה-Snapdragon 450, עם גרסאות שונות הכוללות בין 2 ל-4 ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM). ה-Redmi 5 Plus ישודרג למעבד ה-Snapdragon 630, וייהנה מסוללה גדולה יותר בנפח 4000 אמפר-שעה. שני המכשירים מבוססים על אנדרואיד בגרסת 7.1, עליה הותקן ממשק MIUI 9. יתרונם הגדול יירשם ככל הנראה בגזרת המחיר: דגם ה-Redmi 4 שהושק לפני כשנה נמכר בהודו תמורת מעט יותר ממאה דולרים, תמחור אגרסיבי שהפך אותו לאחד המכשירים הנמכרים ביותר במדינה.