חודש בלבד מאז שהוכרז המכשיר המוזל מבית שאומי (Xiaomi), ה-Redmi Go, הוא כבר הושק וזמין לרכישה גם בישראל בייבוא מקביל. מדובר אמנם במכשיר בסיסי, אבל כנראה אחד ממכשירי האנדרואיד הזולים ביותר שאפשר למצוא כיום, כאשר מחירו הוא 350 שקלים בלבד ברשת KSP.

כיאה לתג מחיר שכזה, Redmi Go מיועד לשימוש לדור הצעיר או כמכשיר משני. הוא מציע מפרט צנוע למדי הכולל מסך מסוג LCD בגודל 5 אינץ׳ וברזולוציה של 1280X720 פיקסלים ביחס היבט 16:9 ובתוכו שבב Snapdragon 425 של קוואלקום (Qualcomm) עם 1 גיגה-בייט זיכרון עבודה (RAM).

Image result for Redmi GO

Redmi Go כולל מצלמה הראשית היא 8 מגה-פיקסל לצד מבזק ויכולת צילום וידאו ב-1080p ומצלמת הסלפי היא 5 מגה-פיקסל. יש לו תמיכה בסים כפול והסוללה היא בהספק של 3,000 מיליאמפר. לאחסון קבצים יש לו 8 גיגה-בייט מובנה, אך ניתן להרחיב באמצעות כרטיסי microSD.

היתרון שלו על פני שאר המכשירים הזולים היא מערכת ה-Android Go מבוססת גרסת Oreo 8.1. המערכת מיועדת למכשירים בעלי מפרט בסיסי וכוללת יישומים מותאמים דלי משאבים לצד ממשק אנדרואיד נקי מתוספות.

בישראל הוא זמין בצבע שחור וכחול, בינתיים בייבוא מקביל עם שנה אחריות. לשם השוואה, מחירו מעבר לים הוא לרוב כ-90 דולרים, אולם בימים אלה הוא נמכר ב-73 דולרים (כ-265 שקלים).