למרות כי חיבור האוזניות הסטנדרטי 3.5 מ”מ עדיין איתנו במכשירי הטלפון, יש כבר מי שמתכונן לשלב הבא. שאומי (Xiaomi), שכבר וויתרה על יציאת האוזניות הסטנדרטית בכמה ממכשיריה כדוגמת Mi 6, השיקה לאחרונה אוזניות בחיבור USB Type C וגם ניצלה זאת כדי לשפר את הסאונד.

אוזניות ה-Xiaomi Active Noise Canceling, הן אוזניות מסוג In-ear המנצלות את טכנולוגיית USB-C ומאפשרות ביטול רעשים אקטיבי, אפשרות המפחיתה את רעשי הרקע ובכך משפרת את איכות הסאונד. מערכת הסינון רעשים תומכת בתדר דינאמי של 50 עד 2000 הרץ המתאים במיוחד למאזינים למוזיקה ברחוב ובמקומות הומי אדם.

מודול סינון הרעשים ממוקם בחלק האחורי של כל אחת מזוג האוזניות, כך שהסינון האקטיבי פועל היטב בהתאם לרעש הסביבה. יתרון נוסף הוא כי האוזניות אינן זקוקות למקור מתח שכן אלו מנצלות את חיבור ה-USB C. האוזניות תומכות באודיו Hi-Res ובנויות מדרייבר איכותי בערך עכבה של 32 אוהם ורגישות של 25dB, והן מגיעות באריזה עם מספר אטמי סיליקון להתאמה מיטבית. לאוזניות יש גם מיקרופון מובנה ושלט למענה מהיר לשיחה ושליטה בניגון מוזיקה.

בחברה אומרים כי אוזניות יפעלו עם כל מכשירי הטלפון שלהם חיבור USB-C, אולם הם אינם מבטחים כי טכנולוגיית סינון הרעשים כמו גם השלט יפעלו כראוי בטלפונים שלא תוצרת שאומי.

מחירן של האוזניות הוא 53 דולר, כ-180 שקל.