לרשימת מוצרי הבית החכם של שאומי (Xiaomi) נוספה לאחרונה גם תאורה חכמה תוצרת חברת פיליפס (Philips). אבל מה זה בכלל 'תאורה חכמה', וכיצד היא משתלבת בשוק החדש הזה שמוגדר, באופן כולל, כ-'בית חכם'?

המותג Mijia (מיג'יה) של שאומי מרכז תחתיו את המוצרים החכמים של החברה אשר תומכים בפלטפורמת Mi Home, ולכן גם התאורה של פיליפס משתלבת בסדרה הזו. זה בעיקר אומר שניתן לשלוט בה באופן מלא דרך אפליקציה בטלפון, באפשרויות כמו קביעת בהירות התאורה והצבע שלה, קביעת תזמונים מוגדרים מראש להפעלה וכיבוי ועוד.

התאורה עגולה עם כיסוי פלסטיק קמור בקצוות שמעניק לו מראה עדין שיכול להשתלב היטב בכל פינה בבית. ניתן להתקין אותה על התקרה או על קיר באמצעות שלושה ברגים המסופקים בערכה, אם כי נדרשת עבודת תלייה וקידוח וכן עבודת חשמל כדי להתחבר למפסק.

הגדרת התאורה מול האפליקציה בטלפון היא תהליך פשוט ביותר. תחילה יש להוריד את האפליקציה Mi Home, להתחבר או ליצור חשבון  – להקפיד לבחור את דגל סין בהתחברות הראשונית – ולאחר מכן האפליקציה עושה את כל השאר כמעט לבד. כאשר מדליקים לראשונה את התאורה, האפליקציה מזהה אותה באופן אוטומטי ומבקשת להוסיפה. לאחר האישור האפליקציה מתחברת ב-WiFi לתאורה, מבקשת את שם המשתמש והסיסמה ל-WiFI המקומי אשר נשמר בהגדרות התאורה. בסיום התהליך מתווספת באפליקציה שורה עם שם התאורה כפי שנבחרה בידי המשתמש.

קרא עוד:  מפה חדשה ומעל ל-100 פריטים נוספים בפרק 2 של Fortnite

האפליקציה כשלעצמה פשוטה לשימוש. ניתן לקבוע את עוצמת התאורה באמצעות החלקה מעלה או מטה, לקבוע את צבע התאורה בהחלקה ימינה או שמאלה, ולכבות אותה בלחיצה במרכז. יש גם מצבים מוגדרים מראש כמו מצב טלוויזיה המעמעם את התאורה, מצב מקסימום או מצב תאורת לילה שמשאיר במרכז אור מינימלי בלבד.

מלבד זאת, ניתן להוסיף מצבים מותאמים אישית, לקבוע תזמונים של הדלקה וכיבוי בהתאם לזמנים שרוצים, או להגדיר בשעה מסוימת שהתאורה תעבור למצב לילה.

אבל זה לא מסתיים כאן. פלטפורמת הבית החכם של שאומי מאפשרת לקבוע גם אוטומציה של פעולות בניצול יתר הפריטים החכמים של החברה. לדוגמה ניתן לקבוע כי בעת שחיישן התנועה, שנמכר בנפרד, מזהה תנועה, התאורה תופעל אוטומטית, וכך גם אם יש זיהוי לחלון או דלת שנפתחים. האפליקציה ברובה באנגלית, אך יש לא מעט כפתורים ומסכים שנותרו עדיין בסינית.

יש לציין כי במידה ולא מעוניינים להשתמש בכל אפשרויות הבית החכם, ניתן לעבוד רק עם המפסק הראשי. כלומר, לחיצה לכיבוי והדלקה של התאורה תתבצע דרך המפסק בלבד ולא דרך אפליקציה. גם אם מגדירים מצב מסוים של התאורה, עדיין ניתן להמשיך ולהשתמש במפסק שבקיר. בכל כיבוי והפעלה התאורה זוכרת את המצב האחרון בו היא הייתה.

התאורה החכמה של פיליפס ושאומי צורכת עד 33 וואט בלבד ומורכבת מ-64 נורות לד בצבעים מעורבים – לבן וצהוב. היא מסוגלת להאיר בגוון משתנה על כל טווח הטמפרטורה של בין 2700 עד 5700K ועוצמת ההארה המקסימלית שלה היא 2000 לומינס.

קרא עוד:  משתמשי מק זועמים: Catalina היא ה-Vista של אפל

מחירה הוא 90 דולר, שהם כ-350 שקל והיא זמינה לרכישה ב-GearBest

עדכון: קופון הנחה זמני המוריד את המחיר ל-77.99 דולר – Yeeru89r.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.