Xiaomi Mi TV Soundbar
בקצרה
בסופו של דבר, ה-Mi TV Soundbar של שאומי הוא סאונד-בר שמעניק תמורה יפה יותר ממה שמרמז תג המחיר שמוצמד אליו
אהבנו
מעוצב
משפר את איכות השמע
זול
פחות אהבנו
אין לו שלט
דרך הבלוטות' לא תמיד מסונכרן

עוד לפני ימי הקולנוע הביתי רבים היו האנשים שחשבו על דרכים לשדרג את איכות הקול של הטלוויזיה שלהם, והפתרון בדרך כלל היה רסיבר עם רמקולים הפזורים במרחב, לרוב בסלון. אבל בשנים האחרונות הסאונד-בר (מקרן קול) תופס תאוצה כפתרון מתאים וקל יותר להרכבה ולשימוש, ובמיוחד הקומפקטיים ביניהם. מעבר לשיפור הסאונד של הטלוויזיה הם חוסכים כמובן גם את הסרבול הכרוך בפריסה של רמקולים. Mi TV Soundbar, הסאונד-בר החדש של שאומי (Xiaomi), מגיע לשוק כשהתחרות מסביב כבר רבה למדי. האם יש לו מה להציע?

סאונד-בר בעיצוב אלגנטי

הסאונד-בר מציע עיצוב מינימליסטי השונה מכל מה שהכרנו עד היום מהתקנים אחרים בשוק. במקום גריל שחור וסטנדרטי, בשאומי בחרו להשתמש בבד אפרפר לכיסוי הרמקולים בקדמת המכשיר, כזה שמתאים בדיוק לספה שקונים באיקאה, הוא עוטף פלסטיק לבן בעל פינות מעוגלות המאפיינות מאוד את המכשירים שלה.

Mi TV Soundbar אינו ארוך מידי ולא קצר מידי. אורכו 83 ס"מ וגובהו 8.7 ס"מ, כך שמדובר ברמקול שמתאים מאוד להצבה מתחת לטלוויזיה בגודל 55 אינץ', גם כאשר הוא תלוי על הקיר וגם כאשר הוא מונח על שידה, ועם פרופיל מאוד מינימליסטי. עיצובו ומידותיו מתאימים אף למי שעובד עם שני מסכי מחשב, או יותר, כי ניתן למקם אותו על השולחן מתחת למסכים או תלוי על הקיר מעליהם, ובצורה מאוד אלגנטית.

Xiaomi 33 inch TV Soundbar

בחלק העליון של הסאונד-בר ממוקמים שני כפתורי שליטה בשמע, וכמה כפתורים לבחירת מקור השמע: Aux-In, בלוטות', SPDIF, חיבור אופטי, ו-Line In. בחלק האחורי, בתוך מגרעת, נמצאים חיבורי השמע, חיבור החשמל וכפתור ההפעלה/כיבוי. החיבורים הם במאונך למכשיר כך שהכבלים השונים לא מפריעים להצמיד הסאונד-בר לקיר, וגם אז ניתן להגיע אליהם בקלות יחסית. בגב יש גם שני שקעים המיועדים לתליית המכשיר אם בוחרים להשתמש בדיבלים והברגים המצורפים לערכה.

ההתקנה פשוטה. אין צורך בהגדרות או התאמות. פשוט מחברים לחשמל, מחברים את כבל השמע הרצוי, ו-Mi TV Soundbar מוכן לשימוש. הבעיה היא ששאומי צרפה לערכה כבל SPDIF בלבד, אז אם רוצים להשתמש בחיבור אודיו אחר מבוסס כבל, אז יש להתכונן מראש.

שאומי בחרה שלא לצייד את הסאונד-בר בשלט, וחבל. זה אומר שהשליטה בו מתבצעת עם הכפתורים הנמצאים עליו בלבד, אם כי ניתן כמובן לשלוט בעוצמת באמצעות שלט הטלוויזיה. חסרונו של השלט בולט יותר אם מחברים את הרמקול עם כבל אופטי מכיוון שאז הטלוויזיה לא שולטת בעוצמת הקול.

Xiaomi 33 inch TV Soundbar - סאונד בר (מקרן קול) של שאומי

תחליף לרמקולים בטלוויזיה

ב-Mi TV Soundbar משולבים ארבע יחידות באס פסיבי, שתי יחידות טרבל האחראים על הצלילים הגבוהים ושתי יחידות וופר האחראים על הצילים הנמוכים. בדקנו את הסאונד-בר על ידי הרצת הקדימון של Transformers: Age of Extinction, וכל שמונה היחידות עבדו די טוב. אומנם הצלילים מעט צורמים כשעוצמת השמע גבוהה, והבאסים אינם חזקים דיים כדי להרעיד את הסלון, אם כי הם בהחלט מורגשים היטב ומעניקים חוויה טובה – כלומר, טובה יותר ממה שהרמקולים בטלוויזיה הצליחו להפיק מעצמם.

כפתורי השליטה בסאונד-בר (מקרן קול) של שיאומי - Mi TV Soundbar

ניתן לחבר התקנים ל-Mi TV Soundbar גם באופן אלחוטי עם בלוטות' 4.2, וזה כולל טלוויזיות, טלפונים ונגני מוזיקה שונים. הצימוד נעשה בצורה קלה ביותר. כל שצריך לעשות הוא לבחור את הבלוטות' כמקור השמע, ואז לחפש אותו בהתקן הנייד. לאחר הצימוד הראשון, אמצעי הקישור הזה זמין באופן אוטומטי, כל עוד לא בוחרים בסאונד-בר מקור שמע אחר. החיבור עצמו יציב, ללא קפיצות או ניתוקים ואיכות השמע טובה לצורך האזנה למוזיקה. לעומת זאת, בעת חיבור ההתקן לטלוויזיה או לטלפון לצורך הגברת השמע בזמן משחק או צפייה בווידאו, אין סנכרון בין הקול לתמונה. חיברנו את הסאונד-בר למספר התקנים שונים והבעיה הייתה קיימת בכל אחד מהם, כך שהשימוש בו לצרכים אלה אינו ראוי, למעשה, וחבל.

החיבורים מאחור בסאונד-בר (מקרן קול) של שיאומי - Mi TV Soundbar

סיכומים ועלויות

בסופו של דבר, ה-Mi TV Soundbar של שאומי הוא סאונד-בר שמעניק תמורה יפה יותר ממה שמרמז תג המחיר שמוצמד אליו. אומנם חסר לו שלט, ויש בעיות בסנכרון בין תמונה לקול בחיבורי בלוטות', אבל העיצוב שונה ויפה ממכשרים דומים, הבאס ועוצמת הקול טובים, ובמחיר של כ-75 דולרים (כ-280 שקלים) – ולפעמים קצת פחות במבצעים – הוא באמת יכול להיות תחליף נהדר לרמקולים של הטלוויזיה ואפילו למחשב הנייח בבית.