הסוללה בטלפונים של ימינו הולכת וגדלה באופן מתמיד, אולם הטכנולוגיה כמעט שלא השתנתה לאורך השנים. מכיוון שכך רבים מגלים עדיין שהטלפון שלהם לא מצליח להחזיק יום שלם של עבודה. זה לא מפתיע, אם כן, שקטגוריית סוללות הגיבוי הניידות באתרים השונים תופסת נפח נכבד, תרתי משמע, ממכירות האביזרים הנלווים.

באופן מאוד לא מפתיע לשאומי (Xiaomi) יש יד ורגל גם בשוק הזה, שיש לציין שהוא צפוף מאוד. הפעם לקחנו לבדיקה את Mi Power Bank 2, הדור השני של סוללות החירום של החברה.

אנרגיה עצומה בגודל כף יד

סוללת ה-Mi Power Bank 2 שבדקנו מציעה קיבולת עבודה של 10,000 מילי-אמפר/שעה והיא מציעה את עיצוב שדומה לטלפונים של החברה, כלומר מראה יוקרתי וגימור גבוה. גודלה כגודל טלפון ממוצע, שבסנטימטרים זה 13×7.1. היא דקה יותר מאשר הסוללה מהדור הקודם, ועובייה עומד על 1.4 ס"מ. עם זאת, משקלה הוא 228 גרם, וזה קצת יותר.

הסוללה מחופה בכיסוי אלומיניום בצבע כחול כהה או לבן, כאשר בדופן ממוקמת יציאת USB התומכת בטכנולוגיית הטעינה המהירה Quick Charge 2.0. בעזרת הטכנולוגיה הזו ניתן להטעין טלפונים נתמכים במחצית מהזמן בהשוואה לטעינה רגילה. אמנם זו לא הגרסה האחרונה של הטכנולוגיה, אך היא בהחלט תספק את המשתמש הממוצע.

לצד יציאת ה-USB נמצא גם שקע microUSB התומך גם הוא בטעינה מהירה. כלומר, ניתן להטעין את הסוללה במטען מהיר וזו תיטען בתוך שלוש וחצי שעות. עוד לצד החיבורים גם רביעיית נורות לד בצבע לבן שמציעות את מצב הסוללה. כל נורה מייצגת רבע מההספק המלא, ובזמן הטעינה הנורות מהבהבות בהתאם להספק הנותר בסוללה. האחרון בשורה הוא כפתור האתחול במקרה שישנה בעיה בטעינה. לא יצא לנו להשתמש בו בזמן הבדיקה.

קרא עוד:  עוד לפני ההשקה הגלובלית: עוד עדכון גדול ל-Mi Watch

טעינה מהירה באמת

כאמור, ל-Mi Power Bank 2 יציאת USB בודדת התומכת בתקן הטעינה המהירה של של קוואלקום (Qualcomm) עם מתח משולש (9V/5V-2A 12V-1.5A). כל מכשיר המצויד במעבד Snapdragon מהשנים האחרונות אמור, להוציא אולי בודדים, לתמוך ב-Quick Charge. יתרה מכך גילינו כי גם מכשירי סמסונג (Samsung) בעלי שבב ה-Exynos נתמכים בטעינה מהירה באמצעות הסוללה.

החשיבות של טכנולוגיית הטעינה המהירה היא גדולה עוד יותר בכל הקשור לסוללות הגיבוי והחירום. כאשר נמצאים מחוץ לבית/למשרד, וזמן הטעינה שעומד לרשות המשתמש קצר בדרך כלל, רוצים כי הטלפון ייטען כמה שיותר מהר. לכן בבדיקה שביצענו השווינו זאת לזמן הטעינה של מטען קיר – והתוצאות מפתיעות. Mi Power Bank 2 הצליחה להטעין מכשיר Galaxy S8 ב-12% בתוך 10 דקות בלבד. אחרי עוד עשק דקות היא כבר הצליחה להטעין 35% מהסוללה. אם משווים למטען הקיר המקורי של סמסונג, מגלים שמדובר במספרים כמעט זהים.

בבדיקה נוספת שערכנו לטעינה רגילה (5V/2A) עם Galaxy S5, שאינו תומך בטעינה מהירה, הסוללה הצליחה להטעין 12% ב-10 הדקות הראשונות, כמו במקרה של ה-S8, אך הגיעה רק ל-25% אחרי 20 דקות.

הקיבולת הנקייה של Mi Power Bank 2 היא 6,900 מילי-אמפר/שעה, שזה נצילות של 73%. עם הקיבולת הזו הסוללה מסוגלת להטעין 3.5 פעמים מכשיר iPhone 7 או 2.3 פעמים מכשיר Galaxy S8. יתרון נוסף שהסוללה הניידת מציעה היא האפשרות להטעין, בנוסף, מוצרים בהספק זרם נמוך כמו אוזניות אלחוטיות, צמידי כושר וגאדג'טים אחרים.

קרא עוד:  אודיו טכניקה הכריזה על Quietpoint ATH-ANC300tw עם ביטול רעשים היברידי

שאומי גם מבטיחה שלל הגנות במטרה למנוע נזקים לטלפון ולסוללה בגין קפיצות מתח (Overvoltage) – מניעת טעינת יתר על ידי כיבוי הסוללה בסיום הטעינה; מנגנון השהיית טעינה בזיהוי טמפרטורה קיצונית; וסוללות איכותיות שלא יתלקחו.

השורה התחתונה

Mi Power Bank 2 היא סוללה עוצמתית וחזקה שלא מתפשרת. היא מעוצבת אך מעט כבדה, נוחה מאוד לשימוש ומטעינה מהר. בצד החסרונות אפשר למנות את העובדה כי היא בעלת יציאת USB בודדת וחיבור הטעינה שלה הוא microUSB ולא USB-C כשבר הפך לסטנדרט בשוק.

אבל, וזה אבל גדול, כל החסרונות הללו מתגמדים כשמבינים כי מחירה הוא כ-70 שקלים בלבד באתרים הסינים. למעוניינים, שאומי מציעה גם סוללת 20,000 מילי-אמפר/שעה הנמכרת ב-95 שקל.

עדכון: דגם 10,000mAh ב-12.59 דולר עם קופון (זמני) GBpowerhaha, דגם 20,000mAh ב-21.99 דולר עם קופון (זמני) Israel915Xiaomibank

עדכון 2: זמין ב-KSP ב-99 שקלים