תאריך ההשקה של ה-Mi Mix 4, טלפון הדגל הבא של שאומי (Xiaomi) עדיין אינו ידוע סופית אבל ההערכה היא שזה יקרה מתי שהוא במחצית השנייה של ספטמבר. בינתיים מערכת השמועות עובדת קשה כדי לספר על מה שמצטייר כמכשיר הדגל המשמעותי ביותר של שאומי השנה, לפחות בשלב הזה של העונה.

לפי דיווחים אחרונים, וגם הגיוניים למדי, מחליפו של Mi Mix 3 יצויד שוב במערכת על שבב הכי טובה שיש כרגע לקוואלקום (Qualcomm) להציע והיא +Snapdragon 855. לגבי כמות זיכרון העבודה יש טענה שהמכשיר יהיה הראשון להגיע עם 16 גיגה-בייט, אבל דיווח מעודכן יותר טוען שמדובר ב-12 גיגה-בייט 'בלבד'. זיכרון האחסון יכול להגיע ל-1 טרה-בייט והוא יהיה מבוסס, ושוב די כצפוי, על טכנולוגיית האחסון המהירה המעודכנת UFS 3.0. אפשר להעריך ששאומי תציע גם את הטלפון הזה עם כמה תצורות זיכרון.

המסך של Mi Mix 4 יהיה כמובן AMOLED וזה אומר כמובן, במונחים של היום במכשירי דגל לפחות, חיישן טביעות אצבע מתחת למסך. ההערכות הן שהרזולוציה שתבחר שאומי עבור המכשיר הזה תהיה 2K. כן יציע המכשיר סוללה בנפח עבודה של 4,500 מילי-אמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה בהספק של 30 וואט. כן הועלתה טענה שהמכשיר הזה יושק מראש גם בגרסה שמתאימה לשימוש במדינות בהן כבר פועל הדור הסלולרי החמישי.

מערך הצילום של הטלפון שבדרך מעורר סקרנות בפני עצמו, וזאת בעיקר בגלל הצפי שה-Mi Mix 4 יהיה אחד הראשונים, אם לא הראשון, שיציע מצלמת 108 מגה-פיקסל שתהיה מבוססת על חיישן של סוני (Sonay). המצלמה הראשית הזו אמורה להיות אחת מארבע בגב המכשיר. השמועות טוענות שהמצלמה עם העדשה הרחבה במיוחד תציע חיישן 16 מגה-פיקסל, שתהיה מצלמה שלישית עם חיישן 12 מגה-פיקסל ומצלמה רביעית שתסתפק את יכולות הזום ותהיה מבוססת על טכנולוגיית פריסקופ.

קרא עוד:  דלף: כך ייראה החידוש ל-Moto Razr

כאמור מדובר בשמועות בלבד, ואחד האלמנטים שחסרים עדיין הוא האם החברה תחזור על שיטת המצלמה הנפתחת מקדימה כדי לשמור על מסך נקי, וכן כמה מצלמות היא תשלב במנגנון הזה.