לאחר שנחשף מעט לפני המתוכנן, הכריזה שאומי (Xiaomi) באופן רשמי על צמיד הכושר החדש שלה Mi Band 4. השדרוג הבולט ביותר לעומת הדגמים הקודמים הוא המעבר למסך AMOLED צבעוני בגודל 0.95 אינץ׳, לתצוגה עשירה ומרשימה יותר של נתונים. למרות המעבר למסך צבעוני, שומר השעון על עמידות בפני מים וצלילה לעומק 50 מטרים בתקן 5ATM המחמיר, וזמן סוללה מובטח של 20 ימים בין טעינה לטעינה.

ה-Mi Band 4 מצויד גם בחיישן תנועה מדויק יותר, שאמור לזהות במהירות פעילויות שונות כגון ריצה, הליכה, נסיעה באופניים ואפילו טיפוס חבלים. הוא מסוגל לספק נתונים גם לגבי שינה, ומבצע מעקב 24 שעות ביממה אחרי קצב הדופק בכדי להתריע על מאמץ יתר, או להפך – ישיבה ממושכת שעשויה לסכן את בריאות המשתמש.

מלחב

כל התכונות המוכרות ב-Mi Band 3 כלולות גם בדגם זה של רצועת הכושר, הכולל מעקב מלא אחר פעילות היום יומית כמו ספירת צעדים, מעקב אחר כושר ושינה, ספירת קלוריות ועוד. כל זה בנוסף להצגת התראות מהטלפון. פקודות הקוליות יפעלו באמצעות מיקרופון, אולם זה יוכל להיתמך כרגע רק דרך הסייענית הדיגיטלית של שאומי.

Mi Band 4 תימכר החל מה-14 ביוני תמורת 25 דולרים. דגם נוסף, שיגיע לחנויות ב-18 ביוני ומחירו יעמוד על 33 דולרים, כולל שתי תכונות נוספות שרלוונטיות בעיקר עבור השוק הסיני: חיבור NFC המאפשר תשלומים דיגיטליים אלחוטיים בפלטפורמת Alipay כמו גם בכרטיסי האשראי בנקאיים, ומיקרופון לצורך פקודות קוליות.

בעוד שבאופן רשמי מדובר בהשקה בעבור השוק הסיני בלבד, כמובן שבאתרי הסחר השונים ניתן כבר מזה מספר ימים להזמין מראש את רצועת הכושר החדשה, כך שלא יחלוף עוד זמן רב עד שנראה אותה קרובה הרבה יותר אלינו.