שאומי (Xiaomi), דרך חברת הבת שלה Yeelight, הכריזה על רמקול חכם חדש שמבוסס על העוזרת הווירטואלית של חברת אמזון (Amazon), הלא היא אלקסה (Alexa), אך לא רק עליה – הרמקול החכם משלב שתי עוזרות וירטואליות, כאשר אלקסה מיועדת לקהל הבינלאומי ואילו בסין יפעל הרמקול על בסיס ה-Yeelight Voice Assistant, שהיא גרסה שפותחה במיוחד על ידי שאומי עצמה ונמצאת גם על הרמקול החכם Mi Ai מתוצרתה.

באופן הולם למדי, הרמקול החדש שנקרא Xiaomi Yeelight Speaker, נראה מבחוץ דומה לחלוטין ל-Echo Dot של חברת אמזון: דסקית מעוגלת לבנה, כשבחלק העליון שלה חמישה כפתורים לחיצים להגברת, הנמכת או השתקת עוצמת השמע, ומסביבה טבעת נורות LED כחולות שמספקות חיווי כאשר הרמקול פעיל.

בפנים פועל הרמקול על בסיס מעבד ARM Cortex-A53 מרובע ליבות בתדר 1.3 ג'יגה-הרץ עם 256 מגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) ו-256 מגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי. הרמקול מכיל מערך של 6 מיקרופונים שנועדו לקליטת פקודות קוליות ב-360 מעלות ממרחק של עד 5 מטרים, קישוריות בלוטות' לחיבור התקנים חיצוניים ורשת אלחוטית על גבי שתי רצועות, 2.4 או 5 ג'יגה-הרץ. בנוסף מכיל הרמקול טכנולוגיית ביטול הד מתקדמת (AEC) וטכנולוגיה המפחיתה רעשי הרקע בעת ניגון מוזיקה.

הרמקול יושק רשמית רק ב-31 בינואר, אבל זמין כבר עכשיו להזמנות מוקדמות בגבולות סין בלבד כרגע, אם כי יש להניח שבהמשך השנה יגיע לאתרי מכירות סיניים שמציעים משלוחים לכל רחבי העולם. מחירו עומד על כ-30 דולר – מחיר מעט זול יותר מה-Echo Dot, שבתקופות ללא מבצעים עולה 50 דולר בארה"ב ובאירופה.

קרא עוד:  אוזניות +Galaxy Buds: איכות צליל משופרת וזמן שימוש ארוך

Xiaomi Launches Yeelight Voice Assistant Speaker Priced At 199 Yuan ($30)