יצרניות רבות, ובהן גם שאומי (Xiaomi), השיקו במהלך השנה הקודמת דגמי טלפון חכם בעלי סורק טביעות אצבע המובנה בתוך המסך עצמו, אבל הדור הראשון של הטכנולוגיה הזו סובל ממספר חסרונות בולטים: הוא איטי ביחס לסורקים הרגילים ששולבו עד כה בגב המכשיר או בכפתור ההפעלה, והשטח להפעלת הסורק מוגבל ודורש הנחת האצבע במיקום מדויק וקבוע על המסך.

עם זאת, השינוי בעלילה קרוב יותר ממה שניתן היה לחשוב. סרטון שאותו העלה נשיא שאומי לין בין לרשת החברתית הסינית וויבו (Weibo) מעניק הצצה ראשונה לדור החדש של סורקי טביעות האצבע, שעשוי לפתור כמעט את כל הבעיות הללו. בסרטון ניתן לראות כי הסורק מגיב במהירות רבה, ודי בלחיצה אחת זריזה הן בכדי לשמור את פרטי המשתמש, והן כדי לפתוח את המכשיר. בנוסף, השטח שעליו ניתן ללחוץ בכדי להפעיל את הסורק גדול בהרבה, ומכסה כעת כמעט את כל חלקו התחתון של מכשיר הטלפון. לפי לין, גודלו המדויק של הסורק הוא 50 על 25 מילימטרים, פי חמישה מזה של דגמי הדור הראשון.

נכון לעכשיו מדובר באבטיפוס, והמכשיר המשמש לצורך ההדגמה, ה-Mi 8, כבר קיים בשוק ולא סביר כי יזכה לפתע במהדורה הכוללת את הסורק החדש. עם זאת, ייתכן בהחלט שהטכנולוגיה תשולב במכשיר הדגל הבא של שאומי, ה-Mi 9, שצפוי להגיע עם עם מצלמה בעלת חיישן באיכות 48 מגה-פיקסל, והמעבד החדש והמהיר ביותר מבית קוואלקום (Qualcomm), ה-Snapdragon 855.