למותג Amazfit של שאומי (Xiaomi) יש ברזומה כבר לא מעט מוצרים המכוונים לקבל חובבי הספורט והכושר. לאחרונה היא השיקה את Amazfit Cor, צמיד חדש המנסה להתחרות כבר בליגה של הגדולים עם מסך תצוגה צבעוני, סוללה המחזיקה מעל שבועיים ותג מחיר נוח במיוחד.

לחובבי הספורט אבל לא רק

Amazfit Cor מוכר גם בשם Amazfit MiDong, ומדובר צמיד כושר וספורט הראשון של החברה המביא כמה מיכולות של הצמיד הפופולרי Xiaomi Band רק שהפעם הוא משלב מסך צבעוני מלא. עיצובו מזכיר את מראה של רוב הצמידים המתחרים כמו Fitbit Charge 2, Gear Fit ואחרים, כאשר המסך ממשיך את קו רצועת הסיליקון ללא חריגה כדי להקנות מראה אחיד.

איכות הבנייה של הצמיד טובה מאוד. הזכוכית על המסך היא Gorila Glass בגימור 2.5D קלאסית ומסביבו יש מסגרת מתכתית מבריקה. הרצועה מיוצרת מסיליקון איכותי ונעים למגע. אבזם הנעילה יושב היטב ונועל את הצמיד במקומו, ובזכות משקלו הקל הוא גם כמעט ואינו מורגש בשימוש היום יומי.

מסך ה-IPS של Amazfit Cor בגודל 1.23 אינץ' ברזולוציה של 80×160 פיקסלים. הוא אינו איכותי כמו מסכי ה-OLED שבצמידי סמסונג (Samsung) וגם באור שמש ישיר הוא מתקשה לתפקד, אך הוא בהחלט מספיק לצרכי היום יום, במיוחד בהיבט החסכון בסוללה אליו נתייחס בהמשך.

Amazfit Cor הוא צמיד כושר המציע את אותן המוכרות מצמידים אחרים: הוא סופר צעדים, מודד דופק, מנטר את איכות השינה, משמש כשעון מעורר וסוכם את כמות הקלוריות ששורפים בכל רגע. המסך מספק למשתמש גישה נוחה לצפייה בנתונים ופרטים נוספים אשר הוצגו במתכונת מוגבלת או כלל לא היו קיימים ב-Xiaomi Band 2.

במסך הראשי מוצגת השעה הנוכחית, התאריך וכמות הצעדים המעודכנת לאותו היום. יש מספר מצומצם של ערכות נושא שניתן להחליף המציגות בנוסף גם את מזג האוויר ואת כמות הקלוריות שנשרפו בהתאם למספר הצעדים. ניתן לבחור ערכת נושא עם שעון בספרות דיגיטליות או חוגה אנלוגית, כאשר הכל מוצג כאמור בעיצוב בסיסי. המסך נותר כבוי עד שלוחצים על כפתור המגע התחתון או כאשר נכנסת התראה.

ממשק המשתמש של Amazfit Cor גם הוא בסיסי למדי והאפשרויות בו מועטות. החלקה מלמטה למעלה תאפשר לעבור בין אפשרויות התפריט כמו מצב סטטוס עדכני המציג את כמות הצעדים, המרחק והדופק הנוכחי, ההתראות האחרונות שהתקבלו, מצב אימון, מזג האוויר, שעון מעורר ושעון עצר.

מצב האימון הוא אפשרות דרכה המשתמש 'מודיע' לצמיד כי הוא מתחיל באימון ספורטיבי, אז הצמיד מתחיל לבצע ניטור מוגבר של כלל החיישנים עד לסיום הפעילות, כולל דופק. בסיום האימון הנתונים נאספים באפליקציית Mi Fit המציגה גרף התקדמות ומאמץ, זמן, מרחק וצעדים. מכיוון שאין בצמיד מקלט GPS לא ניתן לעקוב אחר מסלול האימון במידה והוא בוצע בחוץ. עם זאת, לא חייבים את הטלפון מחובר ברציפות ומספיק לסנכרן את הצמיד אחת לכמה ימים. ניתן גם לאשר לאפליקציה לשתף נתונים עם Google Fit למי שמעדיף.

בבדיקה שלנו ראינו כי הנתונים שהצמיד הציג לא תמיד היו מדויקים. כך לדוגמה במצב פעילות הדופק היה נמוך מידי ורק כמה דקות מאוחר יותר הנתונים הסתדרו.

מערכת התראות בסיסית

יתרון נוסף של הצג הוא בשימוש עם מערכת ההתראות. ניתן לקבל כל התראה המתקבלת בטלפון, בין אם מדובר במכשיר מבוסס מערכת אנדרואיד (Android) או iOS. ההתראות מוצגות ברשימה נגללת מיד כאשר הן מתקבלות בטלפון, וקבלת התראה מלווה ברטט קל של הצמיד. בשעת שינה, הצמיד נכנס למצב שקט המונע מהפעלת רטט בצמיד.

עם זאת לא ניתן להגיב להתראות אלא רק לצפות בהן בלבד, כשבנוסף נדרש גם להגדיר מראש מאלו אפליקציות רוצים לקבל את ההתראות. דבר נוסף ומציק הוא הרטט הרציף כשמדובר במספר התראות, ויות רמכך: אם לא צופים בהודעות בהם, אז בהתראה הבאה שוב הרטט ימשיך לכל אורך הצגת ההודעות כולל הישנות מעבר לכך, לישראלים זו מערכת פחות רלוונטית שכן המערכת אינה תומכת בעברית ומציגה רק תווים באנגלית.

יש לציין כי ממשק המשתמש כברירת מחדל הוא בסינית, אולם בחיבור ראשון לאפליקציית Mi Fit מוצע עדכון אשר משנה את ממשק המשתמש לאנגלית.

סוללה לשבועיים

Amazfit Cor פועל על שבב מובנה דל הספק לצד קישוריות Bluetooth 4.0 המשמשת לחיבור לטלפון. הסוללה היא בהספק של 170 מילי-אמפר/שעה ולפי הצהרת היצרן היא מספקת עד 12 ימי המתנה. בפועל הצלחנו להגיע בקלות לשבועיים ואף יותר מכך כולל, בין היתר, הפעלת מצב פעילות פעמיים בשבוע. כמובן שזמן הסוללה נגזר בהתאם לאופי השימוש, אבל זהו בהחלט נתון מכובד שהופך את הצמיד לפחות מעיק לתחזוקה.

הטעינה מתבצעת באמצעות כבל USB עם חיבור מגנטי בקצהו והצמיד מסיים את הטעינה בתוך כשעה. זהו גם הזמן היחיד שהורדנו את הצמיד מהיד, שכן הוא חסין למים ואבק בתקן IP67, כך שהוא מתאים גם לשחיינים ולשימוש על רטוב.

בשורה התחתונה

Amazfit Cor הוא צמיד כושר שהפתיע אותנו לטובה. רמת הגימור שלו גבוהה, הוא מעוצב ונראה אלגנטי וחיי הסוללה שלו מרשימים למרות מסך המגע הצבעוני. כן הממשק לוקה בחסר ומאוד בסיסי, אין GPS וגם על מערכת ההתראות יש לנו תלונות לא מעטות, שלא לדבר שהוא אינו תומך בהצגת השפה העברית, אבל למרות החסרונות הללו, מחירו נמוך בהרבה בהשוואה למוצרים מתחרים ובעבור מעט פחות מ-80 דולרים הוא אחד מצמידי הכושר האטרקטיביים שיש כיום בשוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.