שאומי (Xiaomi) החלה בשיווקו של נתב רשת (ראוטר) חדש בשם AX3600, הראשון של החברה התומך ברשתות אלחוטיות בתקן WiFi 6. בכך הופכת למעשה שאומי לחברה הראשונה בתעשייה המציעה תמיכה מלאה בתקן זה בכל הרמות: החל ממכשירי טלפון חכם ומחשבים ניידים, ועד לציוד הרשת עצמו.

הנתב מצויד בשבע אנטנות חיצוניות, שש מתוכן משדרות בתדר 2.4 גיגה-הרץ וארבע תומכות בתדר 5 גיגה-הרץ. האנטנה השביעית מיועדת באופן בלעדי לחיבור לאביזרי בית חכם מתוצרת שאומי, ואלו אמורים להתחבר לרשת באופן אוטומטי וללא צורך בהגדרות נוספות (ניתן לחבר עד 248 התקנים שונים במקביל). כל האנטנות מחוברות למגברים רבי-עוצמה, וטווח הפעולה הכולל מקביל לטענת היצרנית לאורכם של שני מגרשי פוטבול. מהירות החיבור המקסימלית עומדת על 2976 מגה-ביט לשנייה.

המפרט של Xiaomi AloT Router AX3600 WiFi 6 כולל מעבד IPQ8071A מתוצרת קוואלקום (Qualcomm), עם שש ליבות נפרדות ו-512 מגה-ביט זיכרון. מעבד זה מוגדר על ידי היצרנית כמיועד לשוק המקצועי והתאגידי, כך שה-AX3600 הוא הנתב הביתי הראשון בו הוא משולב. פרוטוקול הרשת המתקדם IPv6 נתמך, וגם תקן האבטחה WPA3.

בנוסף, מגיע AX3600 עם מנוי לשלושה חודשים בחינם לשירות NetEase UU, שאמור לייצב ולהאיץ את קצב החיבור בעבור קונסולות משחק כדוגמת ה-PlayStation 4, ה-Xbox One וה-Switch של נינטנדו (Nintendo).

AloT Router AX3600 החדש זמין כבר עתה לרכישה מוקדמת מאתרי המסחר הסיניים במחיר של 139.99 דולרים, כאשר בהמשך מחירו יעלה ל-159.99 דולרים (עדכון: גם ב-AliExpress). זהו מחיר אטרקטיבי למדי לנתב WiFi 6, כאשר מוצרים מקבילים באותה רמת החומרה עשויים לעלות כפול ויותר. יש לציין כי ממשק הנתב הוא בשפה הסינית.