במיקרוסופט אישרו ל-Ars Technica כי הערכה של קונסולת 'האקסבוקס וואן' (Xbox One) לא תכלול בתוכה את דיבורית אישית וכי זו תימכר בנפרד. את הדיבורית (Headset) אשר כוללת אוזניית מונו ומיקרופון תאלצו לרכוש בנפרד ויתרה מכך, הדיבורית של ה-Xbox 360 לא תעבוד באופן מלא על הקונסולה החדשה.

מעניין לראות שיש מעיין היפוך תפקידים בעוד שהחוויה המקוונת על גבי הקונסולה של סוני הייתה אילמת כמעט לגמרי על גבי קונסולת ה'פלייסטיישן 3' הגיימרים שהצטיידו בקונסולת ה'אקסבוקס 360' (Xbox 360) כן נהנו מצ'ט קולי על-גבי רשת ה'אקסבקוס לייב', לא שהקונסולה של סוני לא איפשרה יכולות של צ'ט קולי – זו פשוט לא כללה בערכה של הקונסולה דיבורית כלל וסימנה את הדיבורית כאביזר לקנייה נפרדת. מיקרוסופט לעומת זאת כן כללה דיבוריות בערכות של ה'360', למעט עבור גרסת ה'ארקייד' וה'קור' המוזלות – דבר אשר תרם לאימוץ מוגבר של יכולות הצ'ט הקולי ולחווית משחקים מרובי משתמשים מהנה יותר מזו שמספקת הקונסולה של סוני.

הפעם נראה שמיקרוסופט סומכים מספיק על המיקרופונים המובנים של מצלמת הקינקט (Kinect) על-מנת לענות על צרכי התקשורת של קונסולת הדור הבא שכן נציג של מיקרוסופט ציין "[ערכת] האקסבוקס וואן לא כוללת דיבוריות, כל קונסולת אקסבוקס וואן מגיעה עם מצלמת הקינקט, המצויידת במערך מיקרופונים רגיש-במיוחד אשר תוכנן לאפשר הפעלה באמצעות קול ויכולות צ'ט ברמת המערכת, הן עבור שיחות סקייפ והן עבור צ'ט במשחקים. עבור אלו המעוניינים בדיבורית, יש לנו מספר רב של אביזרים אשר נמכרים בנפרד".