רגע לפני תערוכת האלקטרוניקה הבידורית E3, מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה כי היא מביאה את שירות Xbox Game Pass למחשבים אישיים המריצים את מערכת ההפעלה Windows 10.

כזכור מנוי ה-Game Pass שעד כה היה בלעדי לשחקני קונסולת ה-Xbox One, מקנה גישה למאות משחקים הניתנים להורדה במחיר המתחיל מ-10 דולר לחודש. ביניהם ניתן למצוא משחקי צד ראשון בהפצה של מיקרוסופט מאולפני הפיתוח הפנימיים הנמנים תחת מטריית Xbox Games Studios, זאת לצד משחקים של אולפני פיתוח מצד שלישי ומפיצות נוספות.

בהודעה על הגעת שירות Game Pass אל המחשב האישי, הדגיש פיל ספנסר (Phil Spencer), ראש חטיבת Xbox, כי בזמן ההשקה המנוי יכלול "מעל ל-100 כותרי איכות מאת יותר מ-75 שותפי תוכן" בניהם נמנים: Bethesda, Sega, Devolver Digital, Deep Silver ועוד.

מעבר לקטלוג המשחקים, מנויים יזכו להטבות נוספות כמו הנחה של עד 20 אחוז ברכישה של משחקים דרך ה-Microsoft Store, החנות המקוונת של מיקרוסופט. כרגע לא ידוע האם מנוי Game Pass הוא חוצה פלטפורמות והאם מנוי שהחל על קונסולת ה-Xbox One תקף גם על גבי המחשב האישי. פרטים נוספים צפויים להתפרסם באירוע E3 שתקיים החברה ב-11 ביוני.

לא על ה-Game Pass לבדו

במיקרוסופט מודיעים על יוזמות נוספות שיטיבו עם שחקני המשחק האישי, שכן החברה תביא משחקים בהפצתה לפלטפורמות מתחרות כמו Steam וה-Epic Games Store, וכן הסרת הדרישה להפצה של בלעדית של יישומי Universal Windows Platform בחנות ה-Microsoft Store. כך שעתה, מפתחים יוכלו להפיץ גם בחנות של מיקרוסופט משחקי Win32.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.