מסמך עב כרס מ-2010 בן 56 עמודים המכסה בפרטי פרטים המלווים בתרשימים חושפים את קונסולת האקסבוקס הבאה, האם מדובר במסמך מקורי הנותן הצצה אל העתיד או משאלת לב של מעריץ מושבע?

חזקה ותחרותית

הקונסולה כמרכז מדיה ביתי

המסמך עלה לרשת שבוע לאחר סיום תערוכת E3, בתערוכה סוני ומיקרוסופט לא הציגו את הקונסולות החדשות שלהם, על-פי המסמך שדלף לכאורה, החברה תשיק את קונסולת ה"אקסבוקס 720" ב-2013, הקונסולה צפוייה להיות חזקה יותר מהאקסבוקס 360 פי 6, כונן בלו-ריי, תמיכה מלאה בהוצאות אות ווידאו תלת-מימדי ברזולוציה של 1080P, תמיכה ביישומים, אפשרות להקליט תוכניות טלוויזיה במקביל לביצוע פעולה נוספת.
במסמך נחשף גם המפרט העתידי של הקונסולה ונראה שהחברה טרם החליטה אם לצייד את הקונסולה במעבדים בארכיטקטורה x86 או ARM בעלי 6 או 8 ליבות במהירות 2 ג'יגה-הרץ, מה שכן הוחלט הוא שהקונסולה תצוייד ב-4 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM מסוג DDR4 ועל-מנת לשמור על יכולות של תאימות לאחור תכלול גם שלושה מעבדי PowerPC במהירות 3.2 ג'יגה-הרץ.

עם התוספת של כונן הבלו-ריי, לצד יכולות ההקלטה גם בעת משחק, צפוייה הקונסולה לחזק את מעמדה כמרכז מדיה ביתי וייתכן כי מיקרוסופט מתכוונים כי האקסבוקס 720 תהיה הקונסולה הפיזית האחורנה משום שזאת תתמוך גם בהזרמת משחקים מהרשת בדומה לשירות שמאפשרת חברת Onlive.

בקר קינקט משופר ומשקפי מציאות-רבודה

מציאות רבודה ותמיכה בעד ארבעה שחקנים

במסמך ניתן למצוא מידע על ה"קינקט 2", אשר באיורים נראה כמו זוג של מצלמות קינקט. הדגם המשופר של בקר לכידת התנועה המצליח של החברה, אשר יתמוך ברזולוציה משופרת ויוכל ללכוד תנועה של עד 4 שחקנים בו זמנית, גם זאת בניגוד לשני שחקנים שמסוגלת המצלמה ללכוד כיום. בנוסף למצלמה נראה שבמיקרוסופט מתעניינים גם ביכולות של מציאות מעושרת ומציגים משקפיי מציאות רבודה בעלי שם הקוד "פורטלזה" אשר בדומה לפרוייקט ה-Glass של גוגל מאפשרים הצגה של עולם המשחק באופן אינטראקטיבי על עיניו של הגיימר.

קרא עוד:  דל חשפה קונסולה ניידת כמו Switch המריצה משחקי מחשב

הקונסולה צפוייה להימכר במחיר תחרותי במיוחד של 299 דולר ובמסמך לא מצויין האם מדובר במחיר שיסובסד על-ידי מנוי לשירותים המקוונים של החברה או במחיר מלא.

מתיחה מתוחכמת או מסמך אותנטי?
המסמך נכתב לכאורה ב-2010, מתוארים בו חידושים שהיו אמורים להגיע אל קונסולת האקסבוקס הבאה כמו ממשק המטרו וה"סמארט-גלאס" והגברת התמיכה בשירותי בידור והזרמת ווידאו כמו נטפליקס והולו. המסמך כלל לצד ערימות הטקסט גם איורים מושקעים, מה שמצביע על כך שמדובר במסמך אשר הושקעה בו מחשבה ועבודה רבה, אולי רבה מדי בשביל להיות זיוף. המסמך מנסה להצטייר כאותנטי ואף משתמש בשם הקוד "פורטלזה" כשם הקוד של המשקפי מציאות הרבודה, פורטלזה זהו שמה של בירת מדינת סיארה הממוקמת בברזיל, בדומה ל"נאטל" שהיה שם הקוד של מצלמת הקינקט אשר גם היא עיר בירה בברזיל, אך באופן תמוהה מתייחס המסמך אל קונסולת האקסבוקס הבאה כ"אקסבוקס 720" שם לא רשמי שהמציאו המעריצים ומעולם לא נשמע על-ידי מיקרוסופט. כזכור מפתחים שעובדים בצמוד עם החברה מכנסים את קונסולת הדור הבא שלה כ"דורנגו" כשם אחת המדינות במקסיקו.

ראיה אחרונה שיכולה להצביע על אמיתות המסמך היא העובדה שהוא הוסר לבקשת "Covington & Burling" פירמה משפטית בין הגדולות בארה"ב שבין לקוחותיה ניתן למצוא את הענקית מרדמונד.

תמונות נוספות

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.