איך אתם מגנים על הסמארטפון שלכם? כיום נמצאים בשוק מספר לא מבוטל של מגני מסך וכיסויי מכשיר באיכויות ובמחירים שונים. החל ממגנים המסך העשויים פלסטיק, אלה שאנו קונים ברשת (3 בדולר) מגנים עשויים פלסטיק גמיש, כיסויים צבעוניים לקישוט המכשיר ועוד. ישנם גם כאלו אשר מגנים ממים, אבק ונפילות, אך אלה פוגעים לנו בחווית השימוש והופכים את המכשיר שלנו למגושם ולא נוח בעליל. אז איזה מגן מסך אנו מחפשים? גם שיהיה דק, שלא יפגע לנו בחווית שימוש ולא שיהיה מגושם, ואם אפשר, כמעט בלתי נראה. Wrapsol (ראפסול) מציגה מגן מסך שקוף ודקיק עבור ה-iPhone ו-ה-Galaxy S2, האמור לענות לבקשותינו. לקחנו לבדוק.

ללא בועות
המגן של  Wrapsol שקוף לחלוטין המצפה את כל המכשיר בשכבה דקה של סיליקון. על מנת שלא לחסום את מחברים במכשיר ולאפשר פתיחת מכסה הסוללה מבלי לפגוע במגן או להסיר אותו, פיתחו ב-Wrapsol מגן העשוי ממספר חלקים אותם אנחנו מדביקים על מכשיר.  החלק המודבק על המסך מקביל למגני הפלסטיק המוכרים, אולם להבדיל המגן של Wrapsol עשוי מסיליקון דקיק ואינו משפיע על המסך הן מבחינת החדות ואין מבחינת הצבעים, זאת בהשוואה למגני המסך העשויים פלסטיק הפוגעים בקונטרסט ובצבעי המסך.  כדי להגן על חלק האחורי של המכשיר וצדדיו מפני שריטות אנו בדרך כלל רוכשים כיסויים עבים יחסית המגדילים לנו את עוביו של המכשיר, אחד הפרמטרים שאנחנו בודקים לרוב לפני שאנו רוכשים מכשיר ולא מתחשבים בו ברכישת מגן. כאן, מדובר במגן דקיק ביותר, שכמעט ולא מורגש, המאפשר מצד אחד הגנה על המכשיר ומצד שני לא פוגע בצורתו החיצונית.

חווית השימוש
אחרי שדאגנו שהעיצוב החיצוני לא נפגע, חשוב לא פחות היא חווית המגע, ולנו מניסיון עם לא מעט מגני מסך חווינו ירידה לרוב באיכות המגע ואיכות המסך. ואכן, לאחר שימוש של שבוע במגן הסילקון של Wrapsol מצאנו כי הוא אינו פוגע באיכות המגע ואף מאפשר לתפעל את המכשיר בצורה נוחה גם כאשר האצבעות מעט שמנוניות ודביקות. החלק המודבק בגב במכשיר אינו פוגע כלל באחיזה בהשוואה לאחיזה ללא מגן כלל (מכשיר SGS 2) אך מעט חלקלק אם משווים למגנים המחוספסים השונים שאנו מלבישים על המכשיר. בעיה נוספת ומעצבנת למדי במגני המסך היא "תופעת הבעות" הנוצרות כאשר אנו מדביקים את המגן ובמידה והוא לא הודבק כראוי. כאן מדובר במגן מסך עשוי סילקון גמיש המבטיח שלא יהיו בועות כלל. גם כאשר הודבק המגן כראוי ועדיין צצו הבועות, ב-Wrapsol מבטיחים שאחרי 24 שעות לא יהיו בועות כלל, ואכן כך הדבר. אחרי שהדבקנו את המגן ב 2 ידינו השמאליות, ולמרות האפשרות שיש לנו להחזיק בקצוות המגן, הצלחנו ליצור מעט בועות קטנות ושנעלמו תוך מספר שעות (ישנם סרטוני הדרכה ברשת).

קרא עוד:  צילום 64 מגה-פיקסל לכל? אומניויז'ן השיקה את OV64C

אבל עוביו הדקיק גורם לנו לתהות האם זה רק גימיק או שהמגן מסוגל לשמור על המכשיר גם בנפילה? לנו לא היה מכשיר להקריב לצורך המשימה, לכן בחרנו את הסרטון המפתיע הבא שהחברה צילמה, שלא משיאיר הרבה מקום לספק.

חד פעמי עם אחריות
אז ההתקנה לא לקחה זמן רב, כאשר הוא מגיע עם הוראות התקנה, מטלית יבשה לניקוי וחלקים לכל פינה במכשיר. הודות לשתי לשוניות (נתלשות לאחר ההתקנה), ניתן להחזיק את המגן בצורה נוחה מבלי לפחד לגעת צד המודבק או במסך עצמו ולהשאיר טביעות אצבע. כך שתי הלשוניות גם קיימות בחלק המודבק על גב המכשיר, דבר שסייע לנו להדביק את הכיסוי כמו שצריך, אולם יש לציין שנתקלנו בבעיה קלה בהדבקת החלקים המודבקים בצדי המכשיר ובניגוד לחלקים המודבקים על המסך ועל מכסה הסוללה, החלקים המודבקים על הצדדים הם ללא כיסוי קשיח, כך שיש להדביק את החלק ישירות מהשבלונה (ממש כמו טפט) – להתחיל מהקצה וכל פעם למשוך מעט את העטיפה עד להדבקה מלאה. המגן אומנם הוא דק, אך גמישותו מאפשרת לקפלו ולהדביקו מבלי חשש שהוא יקרע. הוא מגיע במספר חלקים מותאמים כשהוא אינו מפריע לחיבורים או לפתיחת הסוללה, במקרה של הגלקסי.
אין זו פעולה המומלצת לבעלי ידיים שמאליות שכן אז המגן יודבק עקום ועם זה אנחנו לא מעוניינים להישאר. דבר נוסף היא העובדה כי מדובר בהתקנה חד פעמית, כך שלא ניתן להסיר ולהדביק מחדש כמו כיסוי גומי רגיל, ואם והמגן נשרט – הוא הולך לפח. אבל, היצרן מספק אחריות למוצר ובמידה והתרחש נזק לכיסוי ניתן לקבל אחד חדש.

קרא עוד:  וואן פלוס ואופו, לפי דיווחים, מפתחות מעבדים מותאמים לעצמן

מחיר
ה-Wrapsol נמכר בארץ דרך החנות wrap.co.il במחיר של 159 ש"ח ומגיע רק עבור ה-iPhone 4/S, iPhone 3Gs, האייפד וה-Galaxy S II וניתן לרכוש רק חלק מהמגנים כמו רק את כיסוי המסך.

מתחרו העיקרי בתחום הוא Invisible Shield המספק פתרון במחיר דומה אך אינו מגן מפני נפילות ונזקים משמעותיים אחרים. גם כיסויים ומגני מסך איכותיים עולים לא פחות ואף יותר, השאלה הנותרת היא חווית השימוש שלנו אחרי שמוסיפים את מגן המסך למכשיר.

אהבנו
– שקוף
– דק מאוד ולא מורגש
– לא פוגע באיכות מגע במסך

לא אהבנו
– התקנה חד פעמי
– מדבקה ולא כיסוי (התקנה)

לסיכום, הראפסול הוא מגן מסך מהדור החדש. הוא מונע נזקים למכשיר, שריטות ושאר המזיקים וזאת בהישמר עובי דקיק למדי בלי לפוגע בחווית השימוש שבמכשיר בהשוואה למגנים הגדולים והמגושמים. גם חווית המגע אינה נפגמת ואפילו הצליחה להפתיע אותנו לטובה, במיוחד גם שכל הבועות המסורתיות שתמיד נשארו לנו נעלמו לאחר זמן קצר. עדיין תהליך ההדבקה הוא לא פשוט למי שיש לו ידיים שמאליות וגם כשהכל כשורה, תמיד יכול להישאר קצוות לא מושלמים כפי שקרה לנו בצידי המכשיר. אמנם לא ניסינו זאת בעצמנו, אך על פי המידע והסרטונים איכות ההגנה טובה גם כאשר המכשיר נופל או מחליק מהשולחן ונופל על מסך המגע, וזה בסופו של דבר ייעודו המקורי.