התיקייה כמעט הכי גדולה על המכשיר לא ניתנת לריקון.
צילום מסך: יאיר מור

מי שמשתמש במכשירי Windows Phone 8 נתקל מן הסתם בבעיה הבאה: זיכרון המכשיר, שהוא הזיכרון היחיד עליו ניתן להתקין אפליקציות, אוזל מעודף תמונות, וידאו, ומשחקים כבדים, ומכיוון שהמערכת אינה מאפשרת להעביר תכנים מזיכרון המכשיר לכרטיס הזיכרון באופן עצמאי או להתקין אפליקציות על כרטיס הזיכרון, נאלץ המשתמש למחוק את משחק ה-Xbox עליו שילם ממיטב כספו.

לפי ג'ו בלפיורי, האחראי על אפיון מערכת ההפעלה הסלולרית של מיקרוסופט, בגרסתה הבאה יאזול זיכרון המכשירים הרבה פחות מהר. הסיבה היא שבעדכון, העונה לשם General Distribution Release 2, כלול שיפור במנגנון ניהול הזיכרון של המכשיר המאפשר לו למחור קבצים זמניים כגון חבילות ההתקנה של היישומים, המאוחסנים על הזיכרון כקבצי XAP. כך, לדוגמא, במכשירו של כותב שורות אלו תופסת תיקייה זו לא פחות מגיגה-בייט – כמות כמעט זהה לזו שתופסות התקנות האפליקציות ויותר מחצי מגודלה של מערכת ההפעלה עצמה.

את הבשורה הטובה סיפק בלפיורי אתמול בחשבון הטוויטר שלו, לאחר שבתגובה לציוץ על כך שהוא עומד להעלות תמונות שצילם עם Lumia 1020 במשך כשבועיים, ענה אחד מעוקביו "היזהר ג'ו אל תשרוף את חלל האחסון האחר עם התמונות האלו של 41 מגה-פיקסל". ג'ו ענה לעקיצה ב"אל תדאג: קבצים גדולים שלא נמחקו וגרמו לבעיות באחסון ה'אחר' תוקנו ב-GDR2", והוסיף כי מכשיר הלומיה 1020 המדובר מגיע עם הגרסה החדשה והמתוקנת.

קרא עוד:  גוגל שחררה את הבטא הרביעית ל-Android Q

כידוע, העדכון הגדול ביותר ל-WP8 מאז יציאתה לשוק בשנה שעברה צפוי לצאת בקרוב, בעוד עדכון גדול עוד יותר מתוכנן להגיע בעוד פחות מחצי שנה. הגרסא המשופרת למערכת ההפעלה תכלול בין היתר אפשרות לשנות את יישום ברירת המחדל לצילום ("עדשה"), שיפור לדפדפן ה-Internet Explorer, תמיכה ברדיו FM במכשירים בעלי מקלטים מובנים, יישום ה-DataSense של מיקרוסופט שהוצג עם המערכת לפני כשנה אך מעולם לא הגיע למכשירים ועוד. מספר מכשירים פתוחים (כאלו שלא נמכרים ע"י מפעילות סלולריות) ברחבי העולם החלו לקבל את העדכון לפני כשבוע וחצי ובימים אלה הוא נבחן לפי דיווחים ע"י כל רשתות הסלולר המשווקות מכשירי WP.