מערכת ההפעלה Windows 10 Pro של מיקרוסופט (Microsoft) תמכה עד היום בזיהוי המשתמשים והגנה על מערכות מחשב באמצעות שני אמצעי אבטחה ביומטריים נפוצים: סורק טביעות אצבע וזיהוי פנים באמצעות מצלמה. כעת מצטרף אליהם אמצעי נוסף, שלטענת החברה מספק רמת אבטחה גבוהה עוד יותר, והוא זיהוי באמצעות סריקת כף היד.

למעשה מדובר בסריקה המתמקדת בכלי דם הממוקמים מתחת לעור. לכל אדם מבנה ייחודי ושונה של כלי דם אלו, וכמעט בלתי אפשרי לנסות ולזייף טביעת כף יד באמצעות צילום. היצרנית היפנית פוג׳יטסו (Fujitsu), שפיתחה ביחד עם מיקרוסופט את הטכנולוגיה שמכונה PalmSecure, טוענת כי הסיכוי לזיהוי שגוי בעת שימוש במערכת זו עומד על 0.00008 אחוזים.

בנוסף, הסריקה עצמה מתבצעת ללא מגע, כך שהיא מציעה גם היגיינה משופרת בעמדות שירות ציבוריות. גודלו של הסורק הוא כשל בול דואר, וניתן לרכוש אותו כאביזר נפרד המתחבר למערכות מחשב קיימות באמצעות חיבור USB, או כאמצעי אבטחה המשולב במחשבים הניידים מתוצאת פוגי׳טסו.

היצרנית היפנית כבר החלה בהטמעת מערכת האבטחה הזו בעסקים ביפן, וגם חברות בנקאות שונות ברחבי העולם רכשו אותה. כעת, בזכות התמיכה הרשמית של מיקרוסופט, צפוי קצב האימוץ להתגבר.