יחד עם כל הקדמה הטכנולוגית לה נחשפנו בשנים האחרונות והעובדה שהמכשיר החכם שאנו מחזיקים בכיס הוא הרבה יותר מסתם "טלפון", נותרו לא מעט אנשים המתקשים בתפעול היומיומי של מכשירי הסמארטפון השונים, שעבורם למעשה הוא משמש בדיוק לסיבה העיקרית שהומצא: טלפון. לשם כך, הכירו את WisePhone- הלאנצ'ר האנדרואידי המותאם אישית לאנשים מבוגרים, צעירים ברוחם.

אפליקציית WisePhone נועדה בראש ובראשונה להקל על השימוש במכשיר החכם ולהפוך כל פעולה לפשוטה ונוחה הרבה יותר. מדובר באפליקציה שאותה ניתן להתקין על כל המכשירים מבוססי האנדרואיד ובפעולה פשוטה (שניתנת להחזרה) היא משתלטת והופכת את מסכי הבית המקוריים של המכשיר לממשק מותאם משלה. ממבט ראשון אומנם נראה כי uפעולתו של הלאנ'צר המדובר אינו שונה משאר הלאנצ'רים הקיימים האחרים, אך להבדיל מהם אינו מתפאר בשלל לחצנים ופונקציות מיותרות ומספק היטב את הפעולה שלשמה הוא נוצר: חיוג ושליחת הודעת חירום (SOS) בלחיצה אחת למספר שנקבע מראש בצירוף מיקום מדויק, אותו נוכל לפתוח בכל אפליקציית ניווט רגילה או מפות לבחירתנו.

לאחר התקנת הממשק, יופיע בפנינו המסך המרכזי ובו שלושה לחצנים גדולים ועיקריים: חייגן בעל מקשים גדולים וברורים (יזוהה כאייקון של טלפון), רשימת אנשי הקשר שלנו שיוצגו על-ידי תמונות (במידה ויש) גדולות וברורות כך שתקל על החיפוש ולחצן נוסף לשליחת הודעת חירום כאמור בצירוף מיקומנו המדוייק. זה המקום לציין כי על מנת לתפעל את הלאנצ'ר כראוי, יש ללחוץ לחיצה ארוכה וממושכת על כל אחד מהלחצים כמו גם במקשי המספרים בחייגן לשם ביצוע הפעולה. הלחיצה הארוכה מתחשבת בעיקר עבור מי שהמגע פחות ידידותי עבורו, כך שהכפתורים פחות רגישים ודורשים לחיצה ארוכה יותר.

קרא עוד:  עדכנו עכשיו: פרצה ב-Truecaller מסכנת מיליוני משתמשים

אחת מהאפשרויות היותר רלוונטיות עבור המשתמשים המבוגרים היא אפשרות שליחת הודעת החירום (SOS). בעת לחיצה על הכפתור תישלח הודעת SMS אוטומטית לאנשי הקשר שהוגדרו מראש עם מיקומנו. בו בזמן שמקבל הודעת החירום ינסה לחייג למשתמש, השיחה תכנס באופן אוטומטי ותנותב ישירות לרמקול המכשיר-כך שהמשתמש לא יצטרך להתאמץ כלל ברגע של מקרה חירום. בנוסף, חשוב לציין כי בכניסה הראשונית לאפליקציה יופיע אייקון של רמקול, כך שהמשתמש יוכל לבחור מראש האם השיחות שיבצע או שיקבל, ינותבו אליו ישירות. מעבר לכך, לממשק קיים לחצן השתק מיוחד ונוח שיחזור למצבו המקורי מדי שעתיים.

הממשק מתוכנן ומעוצב בקפידה תוך כדי ותשומת לב לפרטים הקטנים, כאשר גם הוא מותאם ומעוצב במיוחד עבור המשתמשים המבוגרים או לקויי הראיה שאינם בקיאים ברזי ובנבכי מערכת ההפעלה של המכשיר ומעוניינים בשימוש פשוט ככל האפשר. מאחורי WisePhone עומל צוות פיתוח ישראלי שערכו מחקר מקיף על האוכלוסייה המבוגרת וצרכי השימוש הייחודים להם על מנת להתאימה ככל האפשר לכלל המשתמשים המבוגרים. ללאנצ'ר קיימות גרסה חינמית וגרסה בתשלום שמחירה עומד על 9.90 ₪, כאשר ההבדל ביניהם הוא מספר אנשי הקשר המוגבל שיוצג בגרסה החינמית-ולא מספר פעולות מגבל כפי שקיים באפליקציות האחרות.

האפליקציה מתאימה לכל המכשירים המריצים את גרסה 4.0 ומעלה של מערכת ההפעלה אנדרואיד.

להורדה: גרסה בתשלום | גרסה בחינם

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.