להיות "הילד החדש בשכונה" זה לא דבר קל, לראיה: מערכת-ההפעלה הצעירה של מיקרוסופט, Windows Phone, למרות ההבטחות שהיא טומנת בחובה והגב האיתן של הענק מרדמונד נראה כי היא עדיין לא מצליחה לתפוס נתח שוק משמעותי, את עניין המפתחים ולהיפך.

מעשה שהיה בפיטר וסטרבקה (Peter Vesterbacka), סמנכ"ל השיווק של Rovio שבראיון לערוץ הכלכלי בלומברג אמר כי אין בכוונת החברה לשחרר גירסא של Angry Birds Space, המהדורה החדשה של המשחק שהפך לתופעה, עבור מערכת ההפעלה Windows Phone. לדבריו של הסמנכ"ל, שסביר שהיה רוצה שהמשחק יהיה זמין על כל הפלטפורמות, אין זה כלכלי לפתח ולתמוך בפלטפורמה של מיקרוסופט שאף זו דורשת כתיבה מחדש של היישום, ובחברה מעדיפים להתמקד בפלטפורמות אשר שולטות היום בשוק.

אנו לא יודעים עבור מי המשמעות היא קשה יותר, מיקרוסופט שעדה לכך שמפתחים עדיין לא מאמינים בפלטפורמה שלה או לנוקיה שמהמרת בגודל על מערכת-ההפעלה של מיקרוסופט שתגדיל את נתח השוק המדשדש של החברה.

או שכן… מתישהו
באופן די מפתיע מאוחר יותר באותו יום מסר מיכאל הד (Mikael Hed) שהוא לא פחות ממנכ"ל Rovio, הודעה לעיתונות בה הוא אומר "אנו עובדים על להביא את Angry Birds Space גם אל Windows Phone" אך לא נקב בתאריך יעד מדוייק ובכך ביטל את דבריו של וסטרבקה. אם כך נשאלת השאלה למה סמנכ"ל השיווק של החברה לא בקיא בפרטים הללו? הסבר סביר לדעתנו הוא שבמיקרוסופט הפעילו לחץ על Rovio לחזור בהם מההחלטה, שכן המשקל שיש להעדרו של משחק ידוע ואהוב כ-Angry Bird על חוות דעתם של המשתמשים והקונים הפוטנציאלים הוא עצום, ולא נתפלא אם במיקרוסופט אפילו הציעו ל-Rovio איזשהוא תמריץ כספי, אם כי הדבר נותר כעת כהשערה בלבד.

הביצה והציפור
באופן כמעט סמלי ניתן להגיד שמיקרוסופט סובלת מבעיית "הביצה והתרנגולת": מפתחים לא מעוניינים לפתח לפלטפורמה ללא משתמשים, פלטפורמה ללא משתמשים לא מושכת מפתחים. אנליסטים רבים צופים כי עד 2013 תתפוס Windows Phone נתח שוק משמעותי, שכן מייקרוספט מתכוונת לקסום לשווקים המתפתחים עם מכשירים חכמים וזולים, בנוסף לכך שיתוף-הפעולה עם נוקיה יצר את סדרת מכשירי ה-Lumia שזוכה להתעניינות רבה בקרב מבקרי הטכנולוגיה והמשתמשים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.