רכישת נוקיה על ידי מיקרוסופט ללא ספק תשנה את השוק של מערכת ההפעלה Windows Phone, לטוב או לרע. שליטה של ענקית התוכנה ביצרנית הגדולה ביותר כיום של מכשירים מבוססי המערכת שלה היא לא דבר פשוט למתחרות האחרות לעכל. HTC, סמסונג ואחרות השיקו מספר מכשירים בשוק, אולם הם לא הגיעו לאותה כמות המכשירים כמו מספר המכשירים בשוק של החברה הפינית.

בכל זאת, מיקרוסופט מרגיעה ואומרת כי היא לא תשנה את החוקים: “רכישת חטיבת המכשירים של נוקיה תסייע להפוך את השוק כולו למכשירי Windows Phone, ממיקרוסופט או משותפותיה השונות”, אמר טרי מיירסון ממיקרוסופט.

הכל לכאורה ימשיך כסדרו, אך האם היצרניות המובילות יהיו מעוניינות להשיק מכשירים ולהשקיע במערכת כאשר בעל הבית הוא זה שגם מפתח וגם מייצר ללא כל אפשרות או גמישות מצידם? כאשר הושקה Windows Phone 7 לראשונה, הייתה זו HTC שהשיקה 5 מכשירים שונים ומגוונים. חלקם הצליחו יותר וחלקם פחות, והעובדה שהשנה היא בחרה להשיק 2 מכשירים בלבד אולי אומרת הכל. גם סמסונג השיקה השנה בקול תרועה את ה-Ativ S, אולם נראה כי היא לא ממש ניסתה לדחוף את המכשיר קדימה ותמחרה אותו גבוה מעל מכשירי האנדרואיד שלה.

המערכת של מיקרוסופט אינה סיבה מספיק טובה ליצרניות הגדולות ללכת איתה וכיום האנדרואיד מספקת את הגמישות שהם כל כך זקוקים לה. בימים שכל המכשירים נראים אותו הדבר, הממשק המותאם של היצרנית והפיצ'רים הרבים המוטמעים בה הוא סימן ההיכר של החברה. לעומת האנדרואיד של גוגל, מיקרוסופט לא מאפשרת לשנות את הממשק אלא רק להוסיף יישומים שונים שהם בלעדיים לחברה, כפי שנוקיה עושה עם מכשירי הלומיה.

קרא עוד:  שאומי השיקה מהדורה מיוחדת מבוססת גיבורי מארוול של Redmi K20 Pro

המקרה הזה עוד נתון למבחן המציאות, ומה בדיוק יאשר הרגולטור למיקרוסופט לעשות עם החברה עוד מוקדם לדעת. למרות הדמיון לסיטואציה שעמדה גוגל לפני שנתיים עם רכישת מוטורולה מובילטי, כאן נראה כי המטרה תהיה שונה, ומיקרוסופט תרצה ללכת על כל הקופה שכן האינטרס שלה לדחוף את המערכת קדימה הוא יוצא מגדר הרגיל והיא תעשה הכל כדי לגרום למערכת ה-Windows Phone לסגור את הפער מול האנדרואיד ו-iOS ולכן היא תנצל את יכולות נוקיה עד תום.

בהנחה כי מיקרוסופט תצליח ותאחד כוחות מלאים עם נוקיה, אפשר להעריך בזהירות כי היצרניות הגדולות האחרות לא ימשיכו להשקיע במכשירים עבור המערכת, או ישיקו מכשירים “רק לצאת מידי חובה” כדי לא להרוס את היחסים מול מיקרוסופט. אם דבר שכזה אכן יקרה, לא רק אמון הלקוחות ייפגע, אלא גם שמה של מיקרוסופט והמערכת ההפעלה שלה תפגע והיא תמצא את עצמה לבד במערכה.