בשורה עצובה למעט המשתמשים שעדיין מחזיקים מכשירים כמו זה שבתמונה: החל מאתמול, האפליקציות במכשירי Windows Phone 8 ו-8.1 לא תוכלנה לקבל עדכונים. ציון הדרך הזה הוא האחרון בשביל החתחתים של מערכת ההפעלה הסלולרית מבית מיקרוסופט (Microsoft).

לפי הודעת החברה מהשנה שעברה, כבר באוקטובר 2018 נמנע ממפתחים להעלות לחנות אפליקציות חדשות למכשירי Windows Phone, ויום ראשון היה המועד האחרון להפצת עדכונים לאפליקציות קיימות בחנות. אגב, רשמית הופסקה התמיכה במערכת מצד מיקרוסופט כבר ב-11 ביולי 2017.

עם זאת, מי שברשותו מכשיר עם גרסאות מערכת ההפעלה המאוחרות יותר, Windows 10 Mobile, יכול עדיין להתנחם בכך שנשארו לו כמה חודשים להחליף אותו: מיקרוסופט מחויבת לעדכוני אבטחה ותיקוני באגים קריטיים בלבד ל-Windows 10 Mobile עד ה-10 בדצמבר 2019. לאחר התאריך הזה לא ישוחררו עדכוני מערכת, שלושה חודשים אחר כך לא תאפשר החברה להעלות גיבויי מכשירים לענן, וב-10 בדצמבר 2020 תופסקנה גם האפשרויות לסנכרן את התמונות או לשחזר מכשיר מגיבוי קיים.

"אנו ממליצים ללקוחות לעבור למכשיר Android או iOS נתמך", מציעה החברה בעמוד המוקדש לנושא, ומוסיפה כי היא מתכוונת "לתמוך באפליקציות שלנו בפלטפורמות הללו".

וואטסאפ (WhatsApp), אגב, לא מתכוונת לחכות עד שכל משתמשי Windows Phone/Mobile יתייאשו, והודיעה לפני כחודשיים כי האפליקציה תחסום משתמשים במערכות ההפעלה הללו, כמו גם במערכות ההפעלה Symbian S60 ו-S40 של נוקיה, BlackBerry OS, Android 2.3.7 ו-iOS 7 ומטה החל מליל הסילבסטר הקרוב.