אחד מאלמנטי השליטה שהוצגו עם חלונות 8 (Windows 8), סרגל ה-Charms, ככל הנראה יוסר על-ידי העדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה.

סרגל ה-Charms הוא תפריט צידי הכולל אפשרויות כמו גישה להגדרות, אפשרויות שיתוף, חיפוש, גישה להתקנים המחוברים למחשב וגישה מהירה למסך ההתחל. סרגל ה-Chrams עובד נהדר בעת שימוש במכשיר בעל מסך-מגע ובאמצעות החלקה מצידי המסך ניתן לגשת להגדרות, ההתקנים, חיפוש, אפשרות השיתוף וכיבוי המכשיר, אולם הבעיה היא בעת השימוש במקלדת ועכבר, אז על-מנת לפתוח את יש להשתמש בקיצור המקשים WinKey+C (שמעטים מכירים) או לגשת עם סמן לפינת המסך העליונה ולהוריד את הסמן כלפי מטה – פעולה מסורבלת ולא אינטואיטיבית.

נראה כי במיקרוסופט שוקלים להסיר את הסרגל הצידי, אם כי לא ברור האם הוא ייעלם בעת שימוש במחשבים שולחניים ובעלי מקלדת ועכבר ויופיע בעת שימוש במכשירים עם מסך מגע. ב-Zdnet נטען כי ב-Windows Threshold, שם הקוד לגרסה 9 של מערכת ההפעלה, הסרגל יוסר כליל ואלמנטים ממנו כמו אפשרות השיתוף והחיפוש יופיעו על-גבי החלון, אם כי האפשרויות לא יופיעו באופן אוטומטי ועל המפתחים לבצע את ההתאמה הזו ליישום. נוסף על כך הגרסה הבאה צפויה להביא את כפתור ההתחל בחזרה לתפקודו המקורי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.