בבלוג Building Windows 8 המציג חידושים ועוקב אחר התקדמות הפיתוח של "חלונות 8", מערכת-ההפעלה הבאה של מיקרוסופט, הוכרזה אפשרות חדשה אשר תיכלל בחלונות 8 והיא האפשרות לסנכרן בין סמסמאות על מספר מרובה של מחשבים.

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, כל אתר הדורש הזהות דורש בהכרח סיסמא. מעבר לעבודה שרוב המשתמשים משתמשים באותה סיסמא עבור מספר אתרים, דבר העלול להוביל לבעיית אבטחה מצד שני ישנם מספר אתרים אשר להם מדיניות-סיסמאות ייחודית או שונה מהכלל: כמו אתרי הבנקים השונים הדורש שימוש בסיסמא מורכבת. דבר המוביל לריבוי של סיסמאות אשר למשתמש לא קל לזכור. הרוב הגדול של הגולשים משתמש באפשרות "זכור סיסמא" הקיימת בדפדפן או במערכת-ההפעלה, אך הבעיה מתחילה בעבודה על מחשב חדש ואז יש צורך להקליד מחדש את הסיסמאות השונות ולאפשר למערכת-ההפעלה ו/או הדפדפן לשמור אותן.

בחברה מרדמונד מעוניינים להקל על המשתמשים במעבר בין מחשבים וכעת בכניסה לחלונות באמצעות חשבון-משתמש המקושר לחשבון ה-Live ID של מיקרוסופט, מערכת-ההפעלה תזכור סיסמאות עבור תוכנות ואתרים ותסנכרן אותם בין המחשבים נוספים של המשתמש כך שבכל פעם שנתחבר למחשב חדש הסיסמאות ישוחזרו מייד לדפדפן. חשוב לציין כי על המשתמש להגדיר את המחשב הנוסף כמחשב-מהימן וסיסמאות לא יסונכרנו על מחשבים אותם לא אישר מראש המשתמש.

עבור המשתמשים הארגוניים בחלונות 8 תתאפשר בקלות רבה יותר מבעבר להשתמש בכניסה לדומיין באמצעות "כרטיס חכם ווירטואלי", מעתה לא יהיה צורך בחומרה ייעודית כמו קורא-כרטיסים, שינויים בתוכנות או בצד-השרת וחלונות 8 מאפשרת גישה באמצעות רכיב TPM (ר"ת Trusted Platform Module) אשר אומץ על-ידי יצרניות המחשבים השונים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.