כבר כמעט שנה חלפה מאז השקתה של Windows 8 והעדכון הגדול הבא ל-Windows 8.1 כבר החל היום בפועל, יום לפני ההשקה הרשמית, עבור כל מי שבמחשב שלו מותקנת הגרסה הנוכחית של חלונות. העדכון זמין דרך חנות היישומים של חלונות 8, ואי אפשר לפספס את האריח הענק שמופיע מיד עם הכניסה לחנות ומציע את העדכון להורדה.

כזכור, חלונות 8.1 מבשרת את חזרתו של כפתור ההתחלה הוותיק, זאת לאחר ביקורות רבות שנשמעו על ידי משתמשים רבים מספור של ממש הסתדרו עם ממשק האריחים החדש (וגם אנחנו), עם זאת מדובר במתכונת מעט שונה. כך במקום להציג תפריט נפתח, הכפתור יקשר ישירות לממשק האריחים החדש אך למשתמש ניתנת האפשרות לדלג על הממשק ישירות לשולחן העבודה.

עוד שינוי גדול הוא בעיצוב והתאמה של ממשק האריחים המאפשר שינוי גודל וצבעים כראות המשתמש, התאמה טובה יותר למסכים רחבים כמו הפעלת יישומים זה לצד זה, שילוב של SkyDrive כחלק מהמערכת, חיפוש רוחבי במחשב וברשת ועיצוב מחדש של חנות היישומים וכמובן גם גרסת אינטרנט אקספלורר חדשה.

לבעלי Windows 8 היא תוצע להורדה בחינם ואילו למי שנשאר עם Windows 7 או גרסאות מקודמות יותר יוכל לרכוש עותק מלא במחיר של $120. להורדת העדכון, יש להיכנס ל-Windows Store ולמי שמשדרג מגרסת ה-Preview מומלץ שיקרא את המאמר הזה של מיקרוסופט לפני כן שכן מדובר בהתקנה מחדש.

קרא עוד:  אינטל הכריזה על מעבדי ה-Cascade Lake-X שלה - הדור העשירי באופן שולחני עם עד 18 ליבות

מפתחים רבים לא המתינו למיקרוסופט וכבר השיקו תוכנות שונות שמחזירות את כפתור ההתחלה למצבו המקורי. ישנם מספר תוכנות חינמיות כמו Start Menu 8, או Classic Shell ויש כאלו גם בתשלום כמו Start 8 ו-Start is back המצוינת וכולם כבר תומכות בגרסה 8.1 החדשה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.