מיקרוסופט (Microsoft) ממשיכה לנסות להפוך את Windows 10 לידידותית יותר למשתמשים. אחד הצעדים הללו, כך נראה, יהיה להפוך חלק או את כל הודעות השגיאה שלה לשימושיות יותר.

בשידור של צוות Windows Insider לבוחני הבטא של מערכת ההפעלה בשבוע שעבר חשפו אנשי החברה הודעות שגיאה משופרות לתהליך העדכון. עד היום, בעת התקנת עדכון למערכת הוצגו הודעות על בעיות תאימות בצבע סגול מבהיל, עם מעט מאוד מידע, שכולל מספר שגיאה מסתורי או הפניה למספר KB – שמשמעותו מאמר באתר העזרה של מיקרוסופט, אך הוא לא לחיץ וכדי להגיע אליו צריך להקליד אותו ידנית בדפדפן.

אך בעדכון הבא, הצבעים יאוחדו עם אלה של מערכת ההפעלה, כלומר רקע בצבע אפור למשתמשים בגרסה בהירה או רקע שחור למשתמשים בממשק הכהה, וגם תוכן ההודעה ישתנה ויהיה שימושי יותר. בדוגמה שהציגו אנשי החברה ניתן היה לראות כי במחשב שתי תוכנות שאינן נתמכות בגרסה החדשה. אחת מהן ניתנת להסרה בלחיצת כפתור מתוך הודעת השגיאה, בעוד השנייה מפנה בקישור לדף המדריך את המשתמש איך להסיר או לעדכן אותה לגרסה התומכת בעדכון.

הודעות שגיאה חדשות עם קישורים לביצוע פעולות כמו הסרה של תוכנות בעייתיות או הוראות לשינוי הגדרה שאינה נתמכת

כרגע מדובר רק בהודעות שגיאה הנוגעות לתאימות של רכיבי המערכת בעת התקנת עדכון חדש, אך ייתכן שבעתיד גם הודעות שגיאה מסוגים אחרים יוצגו באופן ידידותי יותר.

את ממשק הודעות שגיאת התאימות החדש יזכו משתמשי Windows 10 לראות בעדכון המתוכנן לצאת בחודש אפריל הקרוב.