מיקרוסופט (Microsoft) החלה במהלך אסטרטגי ראשון מסוגו בשיתוף יצרניות הטלפונים הגדולות והיא מציבה אלטרנטיבה למערכת האנדרואיד המגיעה כברירת מחדל ומפתחת בעצמה גרסת מותאמת של מערכת חלונות למכשירים ניידים שכבר הושקו. היצרנית הראשונה שנכנסה לשיתוף הפעולה הזה היא שאומי (Xiaomi) עם מכשיר Mi 4, מה שמאפשר לבעליו להחליף את מערכת האנדרואיד ב-Windows 10 Mobile, הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה הניידת מבית החברה מרדמונד.

המערכת (רום) זמינה להורדה מהפורום של שאומי, ועל ידי תהליך הכולל מחיקה של המערכת הקיימת מבוססת האנדרואיד ושימוש בכלי פלאש להתקנה על המכשיר, יוכל המשתמש ליהנות מגרסה מלאה של Windows 10 על מכשירו, כפי הנראה ללא באגים מיוחדים. לעת עתה, מדובר בעדכון המתאים רק לדגם LTE של Mi 4 ולא לדגם ה-3G וכמובן, יש צורך לגבות לפני את כל המידע שבמכשיר שכן החלפת רום מוחקת כליל את המידע והתכנים האישיים.

כזכור, המכשיר הושק ב-2014 בעל מפרט הכולל שבב ה-Snapdragon 801 מרובע הליבה, מסך 5 אינץ’ Full HD, זיכרון 3GB של RAM ואחסון של 16GB או 64GB לבחירה. בגבו מצלמה 13 מגה פיקסל ועדשה של f/1.8 ואילו בקדמתו מצלמה 8 מגה פיקסל שגם היא בעלת עדשה f/1.8. הוא גם כולל סוללה בהספק של 3,080mAh ומערכת האנדרואיד בגרסת ה-KitKat.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.