טלפונים חדשים מזמן כבר אין וגם עדכונים זה לא דבר נפוץ, אבל מיקרוסופט (Microsoft) שכבר וויתרה מזמן על Windows 10 Mobile, ממשיכה לספק עדכוני אבטחה למערכת והאחרון שבהם שוחרר ממש אתמול.

העדכון במספר המהדורה 15254.544 מציע בעיקר עדכוני אבטחה כדי לסגור פערים שנשארו מאחור עבור אלו שעדיין משתמשים בטלפון שמריץ את מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט. העדכון מציע בין השאר תיקון לבעיה בה לא ניתן היה לנגן קבצי Media Player בעת השימוש בפס החיפוש. עדכוני האבטחה מתייחסים לקרנל של מערכת ההפעלה, לדפדפן Edge, למערכת אחסון וניהול הקבצים של Windows 10 וגם לחלק מהרכיבים הקשורים לתפעול הגרפי שלה, ועוד. העדכון יורד אוטומטית לטלפונים המתאימים.

בנוסף העדכון כולל את כל התיקונים שטופלו בשחרור הקודם (KB4471327). בין היתר נסגרה פרצת אבטחה הקשורה למנוע הסקריפטים (Scripting Engine) הפועל על מגוון יישומי החברה.

מיקרוסופט ממשיכה להוציא עדכוני אבטחה ותיקונים אחת למספר חודשים עבור Windows 10 Mobile, אולם היא חדלה להוסיף יכולות חדשות למערכת המזדקנת. העדכון הגדול האחרון בגרסה 1709 ששוחרר במקביל גם למחשבים השולחניים הושק לפני יותר משנה וחצי.