בתחילת שנות ה-80 'אטארי' (Atari) חברת הגיימינג ומכונות הארקייד המיתולוגית, שיחררה את 'אי.טי – חבר מכוכב אחר' (E.T. the Extra-Terrestrial) משחק לקונסולת האטארי 2600 שהיה מבוסס על סרטו המצליח של סטיבן שפילברג באותו שם. המשחק, על-פי השמועות, היה כישלון כה גדול שהחברה החליטה לקבור את עודף הקלטות במדבר בניו-מקסיקו. השנה מיקרוסופט סייעה בהפקת סרט דקומנטרי המתחקה אחר האגדה האורבנית של קבירת הקלטות במדבר וההמונים חיפשו את הזהב המאובק.

קלטות של E.T. שנמצאו במדבר

ביולי 1982 חתמה אטארי על הסכם עם אולפן הסרטים יוניברסל סטודיו וקנתה את הזכויות על הזיכיון אי.טי. בסכום שנע בין 20-25 מליון דולר, סכום עתק באותה תקופה. החברה התכוונה להשיק את המשחק כבר בעונת החגים של אותה שנה, כך שלמפתח נותר קצת פחות משישה שבועות לעבוד על המשחק.

נראה כי באטארי התעלמו מנורות האזהרה והפיקו כמויות עצומות של המשחק, מתוך כוונה לעמוד בדרישות הגבהות שיוצרו מתוך אמונה בחוזק המותג, המשחק שפותח בחיפזון היה לכישלון מהדהד בעולם הגיימינג ועודפים של המשחק נשארו על המדפים ובמחסנים, על-פי השמועות על-מנת להיפטר מהעודפים קברה אטארי את המשחק במדבר, אך עד כה לא היה ידוע אם מדובר בבדיה או סיפור אמיתי.

בשנה האחרונה חברת הפקות בשם Fuel Entertainment החלה לצלם סרט דקומנטרי בנושא בשם הזמני 'אטארי: המשחק נגמר' (Atari: Game Over) ומיקרוסופט קנתה את הזכויות 'לשדר' את הסרט באופן בלעדי עבור משתמשי קונסולת האקסבוקס של החברה. בסוף השבוע האחרון בוצעו חפירות במדבר בניו-מקסיקו ועל-פי הפרסום ב-Xbox Wire, הבלוג הרשמי של קונסולות האקסבוקס, נראה כי החברה מצאה זהב וכי הקלטות האבודות אכן נמצאו קבורות בשלמותן במדבר.

קרא עוד:  מיקרוסופט מודה: פרצת אבטחה חשפה חשבונות מייל ב-Outlook

אם תרצו להתנסות גם אתם במשחק הגרוע בעולם לא תצטרכו להצטייד בקונסולת אטארי 2600 אלא תוכלו לחוות אותו דרך הדפדפן.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.