כשה-iPhone 4 הלבן הוכרז השבוע, חשבנו שאפל בזאת סיימה את משבר ה"מכשירים הלבנים" שלה. אך מסתבר שכל הדיווחים על כך שהפאנל הלבן גורם לבעיות כלשהן עם הרכיבים הפניימים של המכשיר (חיישן המצלמה, חיישן הקרבה) התבררו כנכונות.

מתברר כי כדי להתגבר על בעיות האיכות, אפל הוסיפה במעט בעובי של המכשיר וכפי שניתן לראות בתמונה – הפאנל העליון של ה-iPhone 4 הלבן יותר עבה מהפאנל העליון של ה-iPhone 4 השחור. אם אתם מחפשים את הצד המספרי של הדבר – אנו מגלים שה-iPhone 4 הלבן עבה יותר ב-0.2 מ"מ מה-iPhone 4 השחור – 9.5 מ"מ של הלבן לעומת 9.3 מ"מ של השחור. אין מדובר כאן בשימוש היום יומי במשהו שעלול להפריע לכם להחזיק את ה-iPhone 4 הלבן ביד או משהו אחר, על אף שבתמונה ההפרש נראה גדול יש לזכור כי במציאות ההבדלים בקושי נראים לעין; אז מי כן נפגעים מהמהלך?

כמובן, החברות שמייצרות כיסויים ל-iPhone 4. ע"פ דיווחים ברשת כבר גילינו שכמה כיסויים שמשתמשים ניסו להכניס אליהם את המכשיר הלבן, הוא לא נכנס כמו שצריך והשימוש בו היה לקוי; כך מתברר כי לא רק שהחברות יצטרכו לייצר כיסויים חדשים שגדולים במידה מסוימת בכדי שיתאימו לגרסה הלבנה, אלא שגם אם ישנם מי שכבר רכש כיסויי והיה מעוניין להשתמש בו בגרסה הלבנה, רבים הסיכויים כי יצטרכו לקנות כיסוי חדש. כמובן שלא מדובר בכל הכיסויים ויש כיסויים שיתאימו גם ללבן, אך זה משהו שהלקוחות יצטרכו לבדוק בעצמם.

קרא עוד:  בחודש הבא: LG תכריז על טלפון עם 3 מסכים

ע"פ Phil Schiller, הסיבה לכך שה-iPhone 4 הלבן עבה יותר הינה אותה סיבה שגרמה לעיכובים בהשקת ה-iPhone 4 הלבן: אפל הוסיפה לפאנל העליון עוד הגנה נוספת בכדי למנוע "התנהגויות בלתי צפויות" של החלקים הפנימיים כתוצאה עם הפאנל הלבן, כך שאפל הייתה צריכה להקריב קצת מעוביו של המכשיר בכדי שהגרסה הלבנה תעבוד כראוי.

כתוצאה השיעור שאפל למדה עם ה-iPhone 4 הלבן, אפל יכלה לשחרר את ה-iPad 2 בגרסה הלבנה ללא כל בעיות כלשהן, ככה שאת ה-iPhone הבא אנחנו צפויים לראות בגרסה הלבנה, ככל הנראה, מהיום הראשון בעת השקתו. (מקור)