האם חשבתם לעצמכם לקחת את הסמארטפון שנמצא לכם ממש בתוך הכיס אל הקצה? השאלה היא, לאיזה קצה… אולי לקצה העולם, היכן שאפשר לקפוא בקלות? ובכן, כמה חברים מפינלנד (ארץ המקור של נוקיה) החליטו לעשות זאת. המחשבה הייתה פשוטה: לקחת 15 סמארטפונים פופולריים בימינו לסביבה קפואה במיוחד, היכן שיש מינוס 40 מעלות, ולבדוק איזה סמארטפון יצליח לעבוד או לא.

על פי המידע שיצרניות הסלולר מספקות,לרוב מופיע גם פרטים על עמידות המכשיר ויכולות עבודתו בטווח טמפרטורות מסוים. אפל לדוגמה לא מסתירה את זה שמכשירי האייפון פועלים אופטימלית בסביבה של בין 0 ל-35 מעלות, סמסונג אומרת שמכשריה מסוגלים לפעול ב-50 מעלות עד למינוס 20 מעלות, ו-HTC ונוקיה לא משתפות אותנו במידע זה.

יצאנו לקפור
במבחן שנערך על ידי אתר macworld אשר בא לבחון את עמידות הסמארטפונים של ימנו בטמפרטורות קיצוניות, הצליח להגיע למסקנות מעניינות ולראות כיצד הסמארטפונים מחזיקים מעמד. ב-0 מעלות, כל הסמארטפונים עבדו בצורה טובה. במינוס 5 מעלות, ה-N9 החל לדווח על בעיית סוללה שעומדת להיגמר, בעוד כשה-4S חווה בעיות בזיהוי כרטיס ה-SIM (ככה זה כש-2 האנטנות שלך בחוץ). ה-4S הפסיק לעבוד במינוס 10 מעלות, בעוד כשאחיו הגדול, האייפון 4, הפסיק לעבוד במינוס 15 מעלות. כל הסמארטפונים עם מסכי ה-LCD ברשימה החלו להראות קשיים במינוס 10 מעלות. אם ניקח מכשירים אחרים, נגלה שה-Galaxy S II הפסיק לעבוד במינוס 35 מעלות, ולא דיווח על בעיות בטמפרטורות גבוהות יותר.

קרא עוד:  הושק בישראל: LG G8S ThinQ ב-2,749 שקלים

ומיהו המנצח הגדול, זה שהפסיק לעבוד במינוס 40 מעלות? למעשה יש פה שניים. האמנם במינוס 15 מעלות הם כבר החלו לעשות בעיות, אבל רק כשהגיעו למינוס 40 מעלות ה-Nokia E65 וה-C1-01 חדלו משימוש. עושה רושם שהמדינה הצפונית שבה נוקיה נמצאת משפיעה גם על עמידות המכשירים שלה בקור ודואגת שמכשיריה יפעלו גם אם קר שם בחוץ. אכן מרשים.

אתם מוזמנים להציץ במקור כדי לצפות בתמונה המלאה שמכילה את כל רשימת 15 המכשירים. (מקור)