פרצת אבטחה שהתגלתה בגרסת הרשת של אפליקציית ההודעות הפופולרית וואטסאפ (Whatsapp) יכולה לאפשר להאקר לגרום למשתמש להוריד תוכנה זדונית למחשב בלי שירגיש.

את הפרצה גילתה חברת האבטחה הישראלית צ’ק פוינט, אשר טוענת כי ההאקר יוכל לנצל את הפגיעה ולסכן את מחשב המשתמש, להפיץ דרכו נוזקות, סוסים טרויאנים ולהשתלט למעשה על המחשב ולהפוך אותו לזומבי.

בצ’ק פוינט אומרים כי הדבר מתבצע על ידי שליחה למשתמש קובץ vCard, המאגד לכאורה פרטים של איש קשר ומכיל בפועל קוד זדוני וברגע שהמשתמש בצד השני פתח את הקובץ, התוכנה נשתלת במחשב אף בלי זיהוי של תוכנת האנטי וירוס.

החדשות הטובות שיש תיקון לבעיה, שכן צ’ק פוינט הודיעה לוואטסאפ על הפרצה ב-21 לאוגוסט וכי  כשבוע לאחר מכן שוחרר כבר עדכון, כך שכל גרסת ה-Web מעל 0.1.4481 כבר מכילה תיקון לבעיה, לכן מומלץ לשדרג במהירות לכל בעלי המכשירים.

כזכור, וואטסאפ שחררה את אפשרות הצ’ט דרך הדפדפן במחשב השולחני גם לבעלי מכשירי אפל, זאת לאחר שמשתמשי אנדרואיד זכו לאפשרות מוקדם יותר השנה. השירות מאפשר להשתמש בוואטסאפ דרך המחשב על ידי חיבור דרך הרשת, בצורה קלה ופשוטה יחסית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.