נדמה כי כולם רוצים להיות סנאפצ'ט: וואטסאפ (WhatsApp) השיקה הערב יכולת חדשה המאפשרת לשתף תמונות, סרטונים ותמונות מונפשות כסטטוס האישי שלנו, אפשרות שהייתה עד כה שמורה לחלק ממשתמשי גרסת הבטא.

בדומה לאפשרות הקיימת בסנאפצ'ט (Snapchat) ולאחרונה גם באינסטגרם (Instagram Stories), ב-WhatsApp Status נוכל להוסיף טקסט חופשי, לצרף אמוג'י או טקסט, זאת על גבי תמונה או סרטון ולשתף זאת בין אנשי הקשר שלנו באופן פומבי. הסטטוס יכול להיות מגוון ומורכב מכמה אלמנטים גראפיים שונים כמו ציור, או שרבוט על גבי התמונה ועוד וכאשר נעלה סטטוס חדש הוא יוצג תחת לשונית חדשה שנוספה לחלק העליון.

העתקה של פייסבוק (Facebook) לאפשרות הקיימת בסנאפצ'ט זהה גם כן בעיצוב הממשק. כאשר המשתמש מעלה מספר סטטוסים שונים אלה יוצגו עם פס ניווט בחלק העליון והחלקה שמאלה תחליף בין הסטטוסים השונים. עוד מאפיין זהה הוא כי הסטטוס נמחק לאחר 24 שעות בלבד.

"הרעיון המקורי מאחורי הפרויקט היה לבנות יישום המאפשר לחברים שלך ושאר אנשי הקשר לדעת מה אתה עושה ברגעים אלה", אמר יאן קום, מנכ"ל החברה כשדיבר על איך נראה עדכון הסטטוס הראשון בוואסטאפ לאייפון בשנת 2009.  לנו נדמה כי ההצלחה של סיפורי אינסטגרם שלה כיום כ-150 מיליון משתמשים, הביאה את פייסבוק להרחיב את היכולת הזו גם ל-1.2 מיליארד משתמשי וואסטאפ. אולי גם כדי לגרום להם להישאר יותר בפלטפורמה, שאחראית בין היתר על 60 מיליארד הודעות העוברות שם מידי יום.

העדכון זמין לכל משתמשי המובייל ב-iOS, Android ו-.Windows Phone

כך נראה WhastApp Status

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.